Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2018 Zábava Andrej Babiš (politik) Horoskop

Nejnovější kauzy

Ve vládě končí Němeček, Dienstbier i Marksová. Sobotka o tom jedná se Zemanem v Lánech

Tři sociálnědemokra­tičtí ministři končí ve vládě Bohuslava Sobotky.
+ Další 2 fotografie
Ve vládě bude pořádná čistka. Bohuslav Sobotka odvolá ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka, ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera i ministryni práce a sociálních věcí Michaelu Marksovou. Dnes po poledni se setkal s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech.

Němeček, Dienstbier a Marksová. Tři sociálnědemokra­tičtí ministři končí ve vládě Bohuslava Sobotky a právě tato tři jména probírá se Zemanem v Lánech. Jasno bude až po jejich schůzce. Hospodářským novinám to prozradilo několik na sobě nezávislých zdrojů.

Kdo nemusí mít strach o svůj post, je Jan Mládek, který v pozici ministra průmyslu zůstane. Premiér a předseda ČSSD už ohlásil odchod některých ministrů v pátečním dopise spolustraníkům. Celou věc odůvodnil jejich únavou. „Potřebujeme novou krev. Proto jsem se rozhodl, že obměním svůj tým. A to jak na úrovni vlády, tak ve strukturách strany. Někteří kolegové jsou unaveni a potřebují vystřídat,“ stálo v dopise.

Oficiálně by měl jména ministrů, kteří odejdou z vlády, oznámit po úterní schůzce s Milošem Zemanem v Lánech. S Němečkem, Dienstbierem a Marksovou odvolání probíral už v pondělí.

„Umím si představit, že budu mít roli ministra, nebo nějakou jinou,“ řekl po schůzce s premiérem novinářům Němeček. „Pro mě je důležité, jak z této situace vyjde sociální demokracie. Já se nemůžu dívat na to, jak se nám někteří naši političtí konkurenti chechtají a mají radost z toho, že se nám teď úplně nedaří,“ dodal.

Hovoří se o tom, že se Sobotka rozhodl odvolat ministry po neúspěchu v krajských a senátních volbách. ČSSD totiž v senátních volbách získala jen dva mandáty. V těch krajských zvítězila pouze na Vysočině a v jižních Čechách.

Mohlo by vás zajímat

Další články