Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Ve věku 93 zemřel Robert Hossein: Obdivoval půvabné ženy a chtěl svést i představitelku Angeliky

Zdroj: se souhlasem S.N. Prodis
+ Další 4 fotografie
úmrtí herce
Ve věku 93 let zemřel režisér a herec Robert Hossein, kterého v Československu (a pak v ČR) proslavila role z Angeliky. Hrabě Joffrey de Peyrac bude filmovým fanouškům a zejména fanynkám hodně chybět. Co jste o herci možná netušili?

Pařížský rodák Robert Hossein, jehož kořeny sahaly až do Ázerbájdžánu už jako malý chlapec navštěvoval divadelní kurzy a ve svých devatenácti letech zaujal svým výkonem ve hře Lupiči.

Robert Hossein jako Joffrey de Peyrac

Hossein dostával i další zajímavé divadelní role a postupně přešel i do světa filmů, které také sám začal režírovat. Jeho herecká kariéra je však spjata především s filmovou Angelikou, kde si zahrál hraběte de Peyraca.

Představitelkou Angeliky byla Michèle Mercier, kterou se prý Hossein pokoušel svádět. Herečka ale jeho kouzlu nepodlehla, protože byla vdaná a věrná. Další ženy mu ale neodolaly. A některé z nich byly hodně mladé.

Robert Hossein měl slabost pro mladé ženy

V roce 1955 herec začal randit s tehdy teprve sedmnáctiletou Marinou Vlady, kterou si později vzal za ženu. Společně na svět přivedli dva syny, jejich vztah ale po necelých pěti letech krachl.

O tři roky později se dal dohromady s dcerou bývalého francouzského ministra Caroline Eliacheff, které bylo pouhých 14 let. Caroline doma sice řekla, že jde studovat do Anglie, ve skutečnosti ale šla žít s Hosseinem, kterého si taky vzala. Jeho přátelé se mu ale smáli a Robert skončil tak, že pomáhal kamarádům své ženy s domácími úkoly. Jejich manželství jim sice vydrželo jen necelé dva roky, ovšem v době, kdy se rozváděli, se jim narodil společný syn.

Robert Hossein zažil zjevení

Poté, co Hossein dotočil Angeliku, přestěhoval se do Paříže a zasnoubil se s Michele Watrin. Robert se těšil na další svatbu, té se ale nedočkal, protože Michele ve svých čtyřiadvaceti letech zahynula při autonehodě – navíc přímo před jeho očima. Potřetí se oženil až později se svou současnou ženou Candice Patou.

Když měl Robert čtyřicet let, tak byl pokřtěn v římskokatolické církvi. A v roce 1971 v Itálii dokonce zažil mariánské zjevení. Nejspíš i proto v roce 2007 uvedl hru Neboj se, která pojednává o životě papeže Jana Pavla II. Herec má také zvláštní oddanost ke svaté Terezii z Lisieux.

Zprávu o úmrtí legendárního herce pro agenturu AFP potvrdila 31. prosince 2020 truchlící manželka. Podle francouzského webu leprogres.fr zemřel legendární herec s nemocí covid-19.

Související články

Další články