Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Ve věku 80 let zemřela legendární zpěvačka Eva Pilarová: Poslední měsíce jen ležela

Zdroj: reprofoto ČT1 / Facebook zlatá šedesátá
+ Dalších 9 fotografií
úmrtí
Zemřela legendární zpěvačka a ikona 60. a 70. let Eva Pilarová. Ve věku osmdesáti let podlehla dlouhodobé nemoci. Zpěvačka loni v září oslavila osmdesáté narozeniny a u této příležitosti také pokřtila svoje nové CD. Na konci oslavy ale šlo vidět, že se zpěvačka velmi přemáhá a není zcela zdravotně v pořádku. Po prodělané operaci ledvin musela v minulém roce zrušit šňůru koncertů a na nějakou dobu byla upoutána na lůžko.

Ve věku osmdesáti let podle informací Blesku do pěveckého nebe odešla legendární zpěvačka Eva Pilarová Minulý rok prodělala náročnou operaci ledvin, ze které se nezotavovala tak, jak si představovala.

Pilarová musela zrušit koncerty a vstoupení, protože jí lékaři doporučili úplný klid na lůžku. Zpěvačka tak zůstala upoutaná na lůžku a mohla jen ležet. Její zdravotní stav se bohužel nelepšil. Už na oslavě svých osmdesátých narozenin vypadala značně unaveně.

I na pár kroků cestou z oslavy k taxi ji museli podpírat střídavě dva muži včetně manžela Jana Kolomazníka. Bolestivé výrazy a únava ve tváři Evy Pilarové nešly přehlédnout. Vyčerpané zpěvačce musel manžel nadzvednout nohy i v taxíku.

Od té chvíle se Eva Pilarová na veřejnosti neukazovala a snažila se bojovat ze všech sil. Nakonec však byla zpěvačka v nemocnici více než doma.

„Já se teď musím strašně šetřit, ležím a nesmím nic dělat a slíbila jsem, že do konce listopadu nebudu dělat vůbec nic. Teď ve čtvrtek jdu na další kontrolu a řeknou mi, jak to vypadá, ale zatím si nemám dělat žádnou naději, že bych pracovala,“ prozradila v polovině listopadu deníku Aha! populární zpěvačka.

Žena s darem od boha

Eva Pilarová se narodila v roce 1939 a zpěvu se věnovala již od dětství. Třikrát zvítězila ve čtenářské anketě Zlatý slavík v kategorii zpěvaček. Během své dlouhé pěvecké kariéry nazpívala velké množství známých hitů a mezi její velké přátele patřil Karel Gott nebo Waldemar Matuška.

Zpěvačka s pěveckým talentem od boha se třikrát vdala. Jejím posledním manželem byl tanečník Jan Kolomazník, který jí byl oporou v těch nejtěžších chvílích. Z prvního manželství s hudebníkem Milanem Pilarem má Eva Pilarová syna Milana.

Související články

Další články