Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Ve Vatikánu sedí frajer: Papež František vzkázal chudým, aby se „nemnožili jako králíci“

František je doslova papež revolucionář. Není divu, že je z něj
superstar.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie

Tenhle výrok se na první pohled může zdát jako rouhání, protože chudí právě mají jako bohatství lásku a děti. Jenže logickým pohledem nelze než uznat, že moderní a rozumně smýšlející pontifik má zase pravdu a je to člověk na svém místě.

Nedávno byl papež František (78) na návštěvě Filipín, silně katolické země, kde se všichni z jedné strany těšili na jeho návštěvu, na té druhé ale zamířil právě mezi nejchudší obyvatelstvo a setkal se v sirotčincích a v chudobincích se stovkami sirotků, které jejich rodiče odložili, protože je nezvládli uživit.

Dětí ulice je na Filipínách tolik, že si papež neodpustil právě tuhle poznámku a vyzval věřící, aby se nemnožili jako králíci, ale k rodičovství přistupovali zodpovědně a s rozumem. Přestože dle jeho slov je dítě samotné důležité pro naplnění manželství, ničemu nepomůže, když jich chudá rodina bude mít tolik, že je nezvládne uživit.

Přestože ani on neschvaluje potraty a antikoncepční prostředky, přesně tyhle myšlenky, apelující na zdravý rozum místo slepé víry, dělají z papeže tolik oblíbeného muže, a to nejen mezi věřícími.

Svět jej doslova bere za vatikánskou superstar. Lidé jej malují na zeď jako supermana, na svoje obálky ho dávají nejen prestižní časopisy jako Time, ale dokonce i výlučně hudební magazín Rolling Stone! A to se opravdu, ale opravdu málokomu podaří.

Skoro nikomu.

Související články

Další články