Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Ve spojení v jakémkoliv věku

Huawei
Společenský život již rok nuceně omezujeme. Českým seniorům jej nyní vrací nejnovější technologie.

Pocit osamění je tváří v tvář protiepidemickým opatřením již běžnou součástí našich životů. Díky všudypřítomnému internetu a přátelům jen několik kliknutí daleko se většina obyvatel dokáže se samotou dostatečně vyrovnat. Situace je však složitější pro ty, kteří většinu života strávili bez moderních komunikačních technologií. Pokles společenských kontaktů v životech seniorů se rozhodla řešit společnost Huawei, která chce každému člověku umožnit být i v této složité době v plnohodnotném spojení se světem.

Dar pro domov seniorů

Projekt, který již pomáhá téměř dvěma stovkám seniorů po celé republice, odstartoval v prosinci loňského roku. V předvánočním čase darovala Huawei do domovů důchodců v Pelhřimově, Sedlčanech a Březinách chytré telefony, díky nimž mohou senioři sdílet okamžiky se svými blízkými prostřednictvím telefonátů či videohovorů a sledovat dění ve společnosti, aniž by bylo jejich zdraví vystaveno riziku. V letošním roce na tuto iniciativu navázala v Alzheimer Home ve středočeských Slušticích, kam vedení společnosti osobně doručilo dvě desítky chytrých telefonů Huawei Y6. Výhodou tohoto modelu je velmi snadná ovladatelnost a společnost chce tímto nejen pomoci seniorům snáze překlenout sociální odloučení, ale také ulehčit sestřičkám a ošetřujícím pracovníkům.

Chytré technologie

„Telefony jsme darovali seniorům, ale i sestřičkám, které je využívají při výjezdech za pacienty v domácí péči. Některé telefony také zůstávají na sesternách a prostřednictvím personálu slouží více klientům najednou. Díky chytré technologii také pomáhají například s nově spuštěnou registrací k očkování proti Covid-19, kdy sestřička může provést registraci společně s klientem přímo z pohodlí jeho pokoje,“ uvedla při předání manažerka projektů společenské odpovědnosti společnosti Huawei Dina Mašínová.

Radost do Havlíčkova Brodu

Ve spolupráci s domy seniorů hodlá Huawei pokračovat i do budoucna a na telefony se tak již nyní mohou těšit například v Havlíčkově Brodě. „S domovy důchodců chceme pokračovat dlouhodobou spoluprací a navázat zejména na loňskou kampaň společnosti Huawei #vbezpeci, která je zaměřena na ochranu dětí a seniorů na internetu. Digitální svět je pro seniory velkou příležitostí a leckdy velkou neznámou, proto jim chceme společně s odborníky online zkušenosti zprostředkovávat bezpečně a přínosně,“ doplnila Dina Mašínová.

Související články

Další články