Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Ve Slunečné zasahovali hasiči: Fanoušci si utahují z Burešové a Lambory, že jsou jako Harry Potter

Týna s Jankem uprostřed noci.
Zdroj: TV Prima
+ Další fotografie
Slunečná
Na statku Slunečná museli zasahovat hasiči. Vyžadovala to ohnivá scéna, kdy někdo podpálí Jankovi jeho luxusní vůz. I když se scéna hořícího auta Marka Lambory natáčela za hluboké tmy a rozhodně nepanovala vlahá letní noc, přesto se herci a celý štáb docela zahřáli. Plameny létaly několik metrů vysoko – natáčení seriálu Slunečná bylo velmi náročné a nebezpečné.

Janek Linhart přijde o všechno – o peníze, vliv i firmu. Jediné, co mu zbude, je jedno ojeté auto. Ovšem ne na dlouho. Roman Maxa v podání Filipa Tomsy se o jeho likvidaci postará mafiánským způsobem. Scénář mu předepsal, že auto zapálí a pěkně potichu zmizí.

Zasahovali hasiči

Ohnivé natáčení probíhalo za přísných bezpečnostních podmínek, kde na place nechyběli hasiči z Brandýsa nad Labem a filmoví pyrotechnici, kteří měli vše na starosti. Celé natáčení včetně příprav až po závěrečnou klapku trvalo kolem deseti hodin. „Natáčeli jsme hodně pozdě večer a trvalo to opravdu dlouho. Byli tu praví hasiči a bylo to fascinující. Celé to měli samozřejmě pod kontrolou a v okamžiku, kdy auto zapálili, běhal kolem režisér, který je naváděl, jak mají hasit, aby to na kameru vypadalo dobře,“ prozrazuje Eva Decastelo (41), která byla jednou z přihlížejících aktérek.

Fascinující záběry

„Zatímco hasili vpředu, tak zadek auta zachvátily velké plameny, my herci jsme z toho byli docela vyděšení. Měli jsme pocit, že to je až moc. Teprve až při třetím opakování záběru jsme zjistili, že v celém autě jsou rozvedené plynové trubky, kterými regulují požár,“ prozrazuje Decastelo filmové triky. Všichni museli během scény dodržovat odstup od požáru, který jim hasiči nařídili, a do toho hrát očima, výrazy. Slovy se tu docela šetřilo, až na jednu výjimku.

„Fantastickou scénu tam ale měla Evička Burešová coby Týna. Prožívala drama a bylo skvělý se na ni dívat,“ přiznává herečka a říká, že to bylo jako v kině. „Ve chvíli, kdy Týna nařkne Štěpána a Sylvu z toho, že auto zapálili, tak jsem musela hodně, ale hodně křičet. Celé se to natáčelo bez portů, protože by to nešlo zaznamenat, navíc oheň a praskání by hodně rušily. Celé to bylo velmi divadelní, spousta nových komparzistů. Bylo to náročné,“ přiznává Eva Burešová, které pak díky této scéně přistálo ve zprávách několik podařených obrázků od fanoušků.

Fantazie fanoušků

„Někteří fanoušci Slunečné upravili fotky, jak stojím s Lukášem Langmajerem a Markem Lamborou, za zády máme oheň, vlají mi vlasy a máme v ruce hůlky Harryho Pottera. Bylo to vtipné,“ usmívá se herečka, která je zvědavá, jak scéna dopadne. „Vypadalo to všechno hodně reálně, až se tajil dech.“

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy