Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Svatba Bohuše Matuše

Nejnovější kauzy

Ve Slavíku boduje rasistická kapela! O Romech zpívá naprosté nechutnosti, má jen ošklivé fanynky a může vyhrát!!!

Zdroj: Barry, ortel.cz

Pokud si pořadatel soutěže Český Slavík Mattoni 2014 myslel, že když ukecal zpátky většinu loňských rebelantů v kauze Řezník, má vyhráno, šeredně se spletl.

Nejenže mu letos hrozí, že v ženské kategorii vyhraje mrtvola, dost husto začíná být i mezi kapelami. V abecedním seznamu aktuálně prvních deseti skupin, z nichž vzejde vítěz (Kabát), se objevilo i obskurní plzeňské rasistické uskupení Ortel, jehož tvorba naplňuje spíše znaky extremismu než umění, což je legrační, vezmeme-li v potaz, že většina skutečných umělců a významných postav v šoubyznysu jsou buď homosexuálové, Židé, nebo Romové, no prostě představitelé menšin (i autor tohoto textu je Žid)!

„Zakážeme diskuze a přejmenujeme jejich kmen, na úřadech jednat s Romem, nikoliv už s cikánem...“ Takových a dalších "soft" rasistických textů najdete u kapely přehršel, stejně jako poměrně ošklivých fanynek, kterými je web kapely doslova narván k prasknutí.

Úspěch v anketě vypovídá leccos o celkovém upadání Slavíka, do kterého chodí zjevně méně hlasů než dříve, a tak se do první desítky vlastně jakékoli kategorie může dostat takřka kdokoli, kdo má alespoň tisíc fakt věrných.

Inkriminovaná kapela používá protiromské a protiislámské texty primárně coby kalkul, který jí pomůže k medializaci, a tento článek je důkazem toho, že se jí to daří.

Otázkou je, co budou ve Slavíku dělat, až Ortel skončí na bedně. A možná bude i hůř. Kapela se totiž velmi snadno může stát Skokanem roku, případě obojí. Zdá se, že má smysl letos koukat.

Související články

Další články