Slaninová pusa. Tímto označením ji ve škole šikanovali a neustále se jí vysmívali kvůli problémům s pletí.

„Nepoužívala jsem moc make-upu, což v mé škole dost letělo, a nenosila jsem krátké sukně. Kvůli tomu mi pořád říkali, jak jsem hnusná a jak hrozná je moje pleť,“ popsala školní zkušenosti Isabella.

Šikana došla tak daleko, že po ní spolužáci dokonce začali házet věci. Občas to byly mince, občas jídlo. Prostě cokoliv, co by mohlo dívce ublížit.

„Začali mi říkat slaninová pusa. Nechápu ani, odkud to přišlo, protože slanina ani nevypadá jako akné. Měla jsem ho vážně zlé nad rty a kolem úst. Škola byla peklo. Snažila jsem se tam být co nejméně.“

Těžké životní období dohnalo Isabellu k posedlosti vlastním vzhledem. Neustále se dívala na své fotografie a přemýšlela, kde by mohla zhubnout. V jejím případě to naštěstí neskončilo anorexií a vše hodila včas za hlavu. Po škole se stala modelkou, má vlastního agenta, fotí pro pánské časopisy a vrátilo se jí i ztracené sebevědomí. Zveřejněním svého příběhu se nyní snaží varovat všechny dívky.

„Chci, aby si všichni uvědomili, že šikana prostě není akceptovatelná.“

Isabella bude o svých zkušenostech přednášet přímo ve školách a doufá, že se jí podaří změnit pohled společnosti na šikanu tak, aby už nikdo nemusel zažít to samé co ona.