Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Ve filmu 10 důvodů, proč tě nenávidím byl Heath Ledger roztomilé ucho: Pak zemřel jednou z nejděsivějších smrtí šoubyznysu!

Zdroj: Facebook
+ Další 4 fotografie
Heatha Ledgera si určitě pamatujete jako roztomilého studenta z devadesátkové komedie 10 důvodů, proč tě nenávidím. Tenkrát se pořád jenom usmíval a hraní si užíval. Jenomže pak přišly vážnější role.

Režiséři hodně rychle přišli na to, že Heath Ledger není jenom hezká tvářička s kudrnatými vlasy. Ale že má taky opravdový talent a dotáhne to daleko. To už dokázal třeba ve filmu Zkrocená hora, kde si zahrál jednoho z homosexuálů Právě během natáčení se seznámil se svou partnerkou Michelle Williams. S tou měl také dcerku Matildu Rose.

Jeho největší role ale přišla v Batmanovi, kde si zahrál Jokera. Tohle už nebyl žádný vtipný komiks, ale psychologický teror. Heath byl v roli absolutně nepřekonatelný a dlouho se na ni připravoval. Pracoval ale až příliš usilovně. Nejslavnější představitel Jokera zemřel ještě před třicítkou, v pouhých 28 letech. 22. ledna roku 2008 ho našli v hotelovém pokoji v New Yorku.

Do role dával veškerou energii a na výkon se před nástupem na plac připravoval. Temná postava ho úplně spolkla a on měl u sebe prášky na spaní, uklidnění, antidepresiva… Kvůli kombinaci léků a velkému psychickému i fyzickému vypětí mu v osudný den přestalo bít srdce

Otec herce pár let po natáčení Batmana také odhalil synovy deníky. Heath byl Jokerem posedlý, pořád si dělal poznámky, psal různé hlášky a kreslil temné obrázky Joker mu nedal spát a on nápor nezvládl.

Související články

Další články