Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Ve čtvrtek přibylo 13 051 nakažených: Nový ministr Blatný promluvil o dalších opatřeních

Ve čtvrtek přibylo 13 051 nakažených: Nový ministr Blatný promluvil o dalších opatřeních
Zdroj: profimedia.cz
Koronavirus
Ve čtvrtek laboratoře odhalily v České republice 13 051 nakažených koronavirem. Číslo je téměř stejné jako ve středu. Nový ministr zdravotnictví Jan Blatný nevylučuje zpřísnění opatření. To ovšem udělá pouze tehdy, pokud to bude mít podložené daty.

Ve čtvrtek přibylo v Česku 13 051 potvrzených případů koronaviru. Je to zhruba stejně jako ve středu, ovšem proti minulému čtvrtku nárůst přibližně o 1100 případů zpomalil. V poslední době přitom většinou v mezitýdenním srovnání přírůstek nakažených zrychloval. Vývoj ovšem může být ovlivněn tím, že ve středu byl státní svátek. Nemocí covid-19 v současnosti v ČR trpí 178.578 lidí. Většina z nich má mírný průběh. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Od březnového začátku epidemie odhalily laboratoře v zemi 310 068 nakažených. Z toho se 128 628 lidí vyléčilo. Přibývá ale obětí. S koronavirem dosud zemřelo 2 862 lidí. Na tento týden zatím připadá 540 úmrtí. Od minulé středy bylo osm dní v řadě vždy více než 100 obětí. V úterý s covidem-19 zemřelo 159 lidí, dosud nejvíce. Na čtvrtek zatím připadá 99 zemřelých, tyto údaje ale obvykle při dalších aktualizacích rostou.

V nemocnicích je podle posledních údajů 6 604 pacientů s covidem. Oproti minulému čtvrtku je počet hospitalizací vyšší zhruba o 1 500. V těžkém stavu je 1 031 pacientů.

Zpřísnění opatření

Nový ministr zdravotnictví Jan Blatný promluvil v rozhovoru pro Právo o tom, jak to vidí se zpřísňováním epidemiologických opatření. "Hlavní zpráva, kterou jsem se snažil předat, je, že se nebráním ničemu, ale bráním se rozhodování, které by nebylo na základě exaktních dat, která máme. Proto probíhá diskuse se všemi skupinami, které v ČR modelují danou situaci, proto bude v pátek datová konference, budu se bavit i s ostatními členy vlády o tom, jak se situace vyvíjí," řekl v prvním rozhovoru po uvedení do funkce Blatný.

"Kdyby se zdálo, že současná situace není řešitelná jinak než dalším zpřísňováním opatření, já se tomu nebráním. Z dat, která zatím vidím, se zdá, že to nebude nezbytně nutné, ale nechci se k tomu teď vyjadřovat, protože se ta data nějakým způsobem vyvíjejí," pokračoval.

"Budu plédovat za to, abychom vždy měli dostatek času a dostatek informací, než budeme opatření zpřísňovat či uvolňovat. Příliš časté změny v této situaci nejsou ani správné, ani bezpečné," doplnil nový ministr zdravotnictví.

Související články

Další články