V roce 2014 bylo mladé jezídce Ashwaq pouhých 14 let. Tehdy do Kurdistánu na severu Iráku vtrhla vojska Islámského státu a nejenom pro dívku nastalo příšerné peklo. Tisíce žen skončilo v sexuálním otroctví včetně jí, za sto dolarů byla prodána jistému Abu Humamovi.

Tři měsíce ji znásilňoval a všemožně týral. Pak se jí podařilo utéct a i s maminkou a bratrem se rozhodli zemi opustit. Lepší budoucnost chtěli najít v Německu. Netrvalo ale dlouho a přišel ohromný šok!

Jednoho dne zaslechla Ashwaq na ulici před obchodem, jak na ni někdo volá. „Vracela jsem se do školy, když v tom vedle mě zastavilo auto. Seděl vepředu a německy se mě zeptal, jestli jsem Ashwaq. Měla jsem takový strach, že jsem se okamžitě začala třást. Řekla jsem mu, že to nejsem já,“ svěřila se dívka s hrůzným zážitkem britské BBC.

„Vím, že to jsi ty. A já jsem Abu Humam,“ řekl pak Ashwaq její trýznitel. A začal mluvit arabsky. „Znám tě,“ řekl mi. „Věděl, kde a s kým bydlím. O mém životě v Německu měl všechny informace,“ dodala.

„Nikdy by mě nenapadlo, že se mi tohle v Německu může stát. Utekli jsme tam, abychom zapomněli na rány z minulosti, nechali je daleko za námi. Poslední, co bych čekala, je setkání s islamistou, který o mně ví úplně všechno,“ pokračovala dívka v hororovém vyprávění.

S hrůzným zážitkem se Ashwaq svěřila matce, která kontaktovala policii. Ta však měla svázané ruce. Abu Humam totiž měl rovněž status uprchlíka. Policisté však dívce předali kontakt, na nějž se měla obrátit hned, jak ho znovu uvidí.

Jelikož však vyšetřování nikam nevedlo, ze strachu se Ashwaq i s rodinou vrátila zpátky do Kurdistánu. Ten se mezitím dostal z krutovlády Islámského státu. Zůstat tam ale nechtějí, čekají na odpověď na žádost o zařazení do australského programu na ochranu žen zneužitých islamisty. „I kdyby měl být konec světa, do Německa už bych se nikdy nevrátila,“ uzavřela jezídka.