Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Ve 14 letech se vdala a otěhotněla. O rok později se stalo něco strašného!

Asi 15 milionů dívek se vdává ještě před dosažením věku 18 let.
Zdroj: twitter.com
Dívky ve 14 letech řeší úplně jiné věci než vztahy, těhotenství a svatby. Derye ale měla v životě velkou smůlu. Rodiče jí domluvili výhodný sňatek, proti kterému se neměla jak bránit. Krátce nato otěhotněla a o rok později se stala velká tragédie.

Dětských nevěst je na celém světě opravdu hodně. Většinou jim sňatky domluví rodiče a dívky se nemají jak bránit. Bohužel, tento osud čekal i Deryi. Musela přistoupit na předem domluvenou svatbu a vzít si staršího muže. Najednou se z ní stala manželka a krátce po svatbě otěhotněla. Připravovala se na roli matky, kdy dítě má dítě. Ale pak se stalo něco strašného. O případu informoval britský Daily Mail.

Rodina vyznávala určité náboženství, a tak jí sňatek domluvila. Derie ve 14 letech otěhotněla. A vzhledem k tomu, že rodila hodně mladá, nastaly u porodu vážné komplikace a dívka zemřela. Podle lékařů začala krvácet do mozku.

„Pro dětskou nevěstu je nebezpečné otěhotnět. Úmrtnost je mnohem vyšší než u dospělých rodiček,“ řekl tureckému listu gynekolog Aydan Biri. „Je tu vyšší riziko, že tlak vyletí vzhůru, dojde k předčasnému porodu nebo k nějakým zákrokům během porodu. Těhotenství dětí, které nejsou po fyzické stránce plně vyvinuté a jejichž orgány nejsou dostatečně rozvinuté, často končí smrtí,“ dodává.

Asi 15 milionů dívek se vdává ještě před dosažením věku 18 let. Většinou jde o dohodnuté sňatky, kdy se dívky nemají jak bránit a vlastně jim nic jiného nezbude než si neznámého muže nebo rodinného přítele vzít. Někdy jsou dokonce nuceny si vzít své bratrance nebo vzdálené příbuzné. Navíc během porodu umírá na světě každé dvě minuty jedna žena.

Související články

Další články