Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Ve 106 letech odešla za dcerou: Smrt Evy Pilarové už její matka tolik nevnímala, říká rodina

Eva Pilarová a její matka na snímku z roku 2011.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 5 fotografií
smutná zpráva

Františka Bojanovská (†106), maminka legendární zpěvačky Evy Pilarové (†80), odešla patnáct měsíců po úmrtí dcery na věčnost. Zažila to, co nechce prožít žádný rodič na světě. Podle příbuzných paní, která se dožila požehnaného věku, už ale bolestnou ztrátu tolik nevnímala.

Františka Bojanovská už nevnímala

„Já se s paní Bojanovskou nestýkal. Ale o mrtvých jen dobře. Od smrti Evy jsem s ní vůbec nemluvil. Ani by to nešlo. Ležela a co jsem slyšel, moc nevnímala. Vím, že byla v Brně v domově pro seniory, o všechny záležitosti kolem jejího úmrtí se nyní stará syn Evy, mě se to vlastně netýká,“ řekl eXtra.cz vdovec po Evě Pilarové Jan Kolomazník.

Zatímco on si s tchyní zjevně do oka nepadl, jeho žena, královna swingu, byla na maminku strašně fixovaná.

Trápení

Velmi ji mrzelo, když ji dostihly zdravotní problémy a nemohla za ní jet do Brna, aby ji navštívila.

„Lékaři mi to zakázali,“ vysvětlovala nám tehdy zpěvačka, ještě před někdejší operací ledvin ji ale stihla naposledy navštívit. Paní Bojanovská ale začala také velmi špatně slyšet, takže pak spolu příliš nemohly komunikovat ani po telefonu.

Františka Bojanovská zemřela pět dnů po svých 106. narozeninách, 27. 6. 2021. Maminka české ikony už ani své poslední narozeniny nechtěla slavit. „Teta raději odpočívala, ta vedra ji zmohla,“ řekla v té době pro Aha! Evina sestřenice, fotografka Helena Štefanová (76).

Zpěvačka Eva Pilarová skonala 14. 3. 2020 na následky selhání ledvin.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy