Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Monika Štiková koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Ve 103 letech zemřel legendární herec Kirk Douglas. Smutnou zprávu potvrdil syn Michael

Zdroj: archiv / profimedia
+ Další fotografie
SMRT
Smutná zpráva v noci ze středy na čtvrtek zarezonovala hereckým světem. Hollywoodský herec Kirk Douglas zemřel v úctyhodném věku 103 let. Proslavil se stejně jako jeho syn Michael na filmovém plátně, na němž ztvárnil desítky skvělých filmových rolí.

Úmrtí Kirka Douglase oznámil jeho slavný syn Michael Douglas (75) společně s bratry. „S velkým zármutkem oznamuji spolu s mými bratry, že nás Kirk Douglas opustil ve středu ve věku 103 let. Pro svět to byla legenda, herec zlaté filmové éry, který se i zlatého věku dožil. Měl humanitární cítění a věřil ve spravedlnost čímž stanovil standard, o který bychom měli všichni usilovat,“ uvedl Michael.

Takto zakončil svou zprávu, která zasáhla nejen rodinu, ale i filmové fanoušky: „Pro mě a mé bratry, Joela a Petera, to byl jednoduše otec, pro Catherine to byl úžasný tchán, pro vnoučata byl milujícím dědečkem a pro Anne byl úžasným manželem. Rád bych to zakončil slovy, které jsem svému otci řekl na jeho poslední narozeniny. Otče, nesmírně tě miluji a jsem pyšný na to, že jsem tvým synem.“

Filmová hvězda

Kirk měl za sebou hvězdnou kariéru a za své filmové role získal i několik nominací na Oscara. Za celoživotní dílo se ho dočkal v roce 1995. Mezi jeho nejslavnější filmové role patřil Spartakus (1960) ve stejnojmenném snímku od Stanleyho Kubricka i postava Vincenta van Gogha (1956) v adaptaci literárního díla Žízeň po životě.

Kirk Douglas byl podruhé ženatý s Anne Buydensovou (1954). Celkem se mu narodily čtyři děti. Z filmařské rodiny je nejznámější jeho syn Michael, který tvoří s manželkou Catherine Zeta-Jonesovou slavný hollywoodský pár.

Související články

Další články