Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Vdovec po moderátorce Jurinové exkluzivně pro eXtra.cz: Proč jsem 11 dní tajil smrt Evy

Eva Jurinová v roce 2012.
Zdroj: Profimedia.cz
Předchozí Další
+ Dalších 7 fotografií
POHNUTÍ

Česko zasáhla zpráva o úmrtí Evy Jurinové (†67), jedné z nejlepších moderátorek zdejší televizní historie. Redakci eXtra.cz se ozval pohnutý vdovec Václav Jurina, který nám prozradil, kdy proběhl pohřeb, i důvod toho, proč si rodina úmrtí laskavé a milé hvězdy obrazovek nechávala téměř jedenáct dní jen pro sebe.

Eva Jurinová odešla po vážné nemoci

Eva Jurinová, která svým uklidňujícím laskavým projevem v 90. letech pravidelně k obrazovkám přikovávala miliony diváků, bohužel už není mezi živými. Rodina oznámila, že odešla po dlouhé a vážné nemoci a roztesknila tím řadu obdivovatelů dámy, kterou milovali snad i všichni její kolegové.

Nyní se její manžel Václav Jurina ozval do redakce eXtra.cz a v telefonátu ozřejmil důvody pro to, proč se veřejnost o úmrtí bývalé hvězdy Televizních novin nedozvěděla podstatně dříve.

Manžel Václav Jurina promluvil

„Věděl jsem, že některá média napíší, co nakonec opravdu napsala. Vymysleli si, že jsem hyena, protože jsem jedenáct dnů tajil smrt manželky. Mám ale přece svaté právo to tutlat. Tajil jsem to, ale před nimi. Kdybych to řekl, jezdí tu kolem domu a otravují nám život,“ řekl eXtra.cz Václav Jurina.

Tajný pohřeb

Potvrdil také, že k pohřbu jeho milované Evičky došlo v rodinném kruhu ve středu 13. ledna. „Včera novináři kontrolovali vývěsky pohřbů, ale pohřební služba dodržela naši domluvu a nedala to tam,“ sdělil.

Zároveň dal jasně najevo, že si v žádném případě nepřeje, aby někdo spekuloval nad tím, o jakou vážnou nemoc šlo.

Moderátorka nemoc tajila

„Ani našim nejbližším známým Eva nic nepověděla. Můj bratr sice věděl, že je těžce nemocná, ani on ale netušil, s čím se léčí. A když o tom teď média spekulují, nemají na to právo. Jsou to informace osobního charakteru, jsou chráněné. Nenechám pošlapávat památku Evy,“ dodal pohnutý vdovec, který se se ztrátou milované ženy bude vyrovnávat jen těžko.

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy