Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Vdova zesnulého režiséra Hanuše hořce vzpomíná: V televizi se na něj vykašlali

Vdova zesnulého režiséra Hanuše vzpomíná
Zdroj: Profimedia
OSUD

Zesnulý režisér Jaroslav Hanuš (†70) měl na kontě obrovské množství především televizní práce, tou nejznámější zůstává legendární seriál Život na zámku. Jenže už dlouhá léta před důchodem jen paběrkoval, v televizi jako by si ho vůbec nevážili. Co nám o tom prozradila vdova?

Záviděli mu...

Když jsme se manželky zesnulého režiséra Jaroslava Hanuše zeptali, čím to, že po seriálech jako Život na zámku, Náměstíčko a Náves dostával už v televizi spíš podřadné nabídky, měla pro to hned vysvětlení.

„Můj muž měl zvláštní smysl pro humor. Když někoho potkal a ptali se ho, jak se má, tak odpovídal: Jak bych se mohl mít? Mám čtyři báječné, talentované děti, s barákem jak kráva, luxusní károu a krásnou mladou ženou.‘ Říkal to ze srandy, ale to se v Čechách neodpouští. Trošku si to tedy zavinil sám. Čirá lidská závist,“ řekla eXtra.cz Klára Gočárová.

Vykašlali se na něj

Jako by ve veřejnoprávní České televizi už neuměli docenit, co pro ni režisér za desítky let udělal.

„Je tam banda mladých rafanů, kteří neumí tolik co staré kádry. Jaká společnost si ale může dovolit odstřihnout chlapa, který má za sebou 1400 televizních pořadů?“ říká nevěřícně žena muže, který skonal ve čtvrtek ráno. Měl rakovinu a metastáze v celé břišní dutině, nakonec mu začaly selhávat životně důležité orgány.

Pracovitost

„Během jednoho dne byl schopný střihat Náměstíčko, v poledne točit Sama doma, ještě si k tomu přivést strašidla z pohádky, kterou měl právě roztočenou… Smála jsem se a říkala mu, že už mu chybí jen moderování zpráv,“ vzpomíná na to, jak byl pracovitý.

„U nás v Čerčanech později, když šel do důchodu, dělal radního přes kulturu. A oddával,“ dodala vdova.

Související články

Další články