Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci eXtra na Ukrajině Oktagon 54 Survivor 2024

Vdova Žbirková zavzpomínala na Mekyho: Nemám to v sobě ještě uzavřené, říká

+ Dalších 10 fotografií

Od smrti legendárního zpěváka Mekyho Žbirky uběhly již dva roky. V srdci jeho manželky Kateřiny však žije dál. Ta s ním strávila dlouhých 33 let a stála při něm až do posledních momentů. Jak prozradila v rozhovoru pro eXtra.cz, odchod jejího milovaného v sobě stále nemá vyřešený a vzpomíná na něj při každém kroku. 

Věhlasný zpěvák Meky Žbirka odešel do hudebního nebe v roce 2021 v nedožitých 70 letech. Zanechal po sobě milující manželku Kateřinu, která s ním byla až do poslední chvíle, kdy ho skolil zápal plic. Jak přiznala v rozhovoru pro eXtra.cz, na Mekyho myslí téměř neustále a jeho odchod v sobě stále nemá strávený.


"Já si ještě nemyslím, že to mám v sobě vyřešené. Pořád se nějak snažím," přiznala. "Jak vidíte, já si na něj vždycky vzpomenu, protože jsme toho spoustu prožili. I na takových akcích a v televizi, takže mi to vždycky naskakuje. Ale myslím si, že už na to vzpomínám tak pozitivně. Vždy, když si něco vybavím, tak mě to zahřeje hezky u srdce," popsala nám Kateřina na charitativní StarDance.

Kateřina vzpomíná na Mekyho při každém kroku

Kateřina měla víkend ve znamení společenských akcí. Na StarDance zamířila rovnou z pátečních Slavíků. "Já jsem si to tam hrozně užila. Byla tam spousta mých přátel, kteří mě podporovali v tom těžkém období po Mekyho odchodu. Byla tam i Miluška Patejdlová, kterou teď zase podporuji já," vysvětlila.


Na Mekyho si vzpomněla i v momentě, kdy vešla na holešovické Výstaviště, kde se StarDance natáčí. "My jsme na to s Mekym vždycky koukali. Dokonce i na BBC verzi, teď jsem byla poprvé naživo a byl to úplně perfektní zážitek," říká Žbirková po benefičním večeru pro Centrum Paraple. Nejvíce fandí těm, které zná osobně, tedy Ivě Kubelkové a Evě Adamczykové.

Společně s legendárním zpěvákem však nikdy netancovali. "V tom jsme se s Mekym vždy shodli. On měl takový hororový zážitek, když vyhrál festival a za odměnu tančil s Fridou z Abby, což byl jeho nejhorší zážitek, a já to mám podobně. Tanec jsme maximálně obdivovali, protože to pro nás bylo něco nedosažitelného," říká se smíchem.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy