Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

Vdova po Jiřím Sovákovi: Proč mu Andulka (†82) odmítla udělat hrob a kam ukryla ostatky?

Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 11 fotografií
TAJEMSTVÍ
Andulka Sováková (†82), vdova po oblíbeném herci Jiřím Sovákovi (†79), v úterý odešla za svým "Sovčou". Jen málo lidí vědělo, že tato bývalá učitelka, která se stala umělcovou třetí manželkou, se rozhodla naprosto omezit možnost fanouškům poklonit se na místě jeho posledního odpočinku. Náš redaktor byl možná jediným z novinářů, kterému také svěřila své tajemství ohledně ostatků Sováka.

Strach o popel

„Za mého života nechci, aby to někdo věděl: nepřála jsem si procesí u Jirkova hrobu, a tak mám jeho urnu schovanou. Je v útrobách jeho sochy,“ pochlubila se novináři, ale apelovala na to, aby si informaci do jejího skonu nechal pro sebe.

„Nevím, jestli by zveřejnění nemohlo motivovat nějakého podivína, aby se urny zmocnil,“ vysvětlovala nám.

Když pak po čase do médií informace přece jen prosákla, byla nešťastná. „Opravdu jsem doufala, že dokud budu živa, nikdo se tohle nedozví,“ zoufala si. Ze stejného důvodu také pomník manželovi postavila na zahradě chalupy, kterou měl i představitel Evžena Humla z Chalupářů tak rád. Na pozemek se nikdo nepovolaný nedostal, a tak měl její milovaný „Sovas“ klid.

Děti nechtěli

Se Sovákem neměli žádné potomky. „Být Sovákovou manželkou, to znamenalo mít deset dětí. Byla jsem si toho vědoma. Asi jsem neměla potřebu zažít roli matky i proto, že jsem učila a že jsme spolu s žáky měli krásný vztah. Život se Sovákem byl tak nabitý a naplněný, že by nás děti spíš rozdělovaly, než spojovaly. Naštěstí jsme si to včas uvědomili a této chybě jsme se vyhnuli,“ vzpomínala emeritní kantorka. Ta měla dlouhodobé problémy s páteří, podle Blesku ji v posledním období trápila také slinivka.

Jiří Sovák zemřel 6. září 2000 ve věku 79 let na následky celkové otravy organismu po zlomenině krčku.

Související články

Další články