Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Jaromír Soukup Festival Karlovy Vary 2022

Vdova Olivie Žižková zveřejnila poslední zprávy s manželem. Co jí psal před smrtí?

Olivie Žižková: Poslední SMS zprávy před smrtí manžela Jana Žižky
Zdroj: se souhlasem Olivie Žižkové
+ Dalších 7 fotografií
Vyznání

Zpěvačka Olivie Žižková (46) v posledních týdnech zažívá nejtěžší chvíle svého života. Její manžel, bývalý bubeník Karla Gotta (†80) Jan Žižka (†67), dlouho bojoval se zákeřnou formou covidu. Zákeřné nemoci ale nakonec podlehl. Zarmoucená vdova, která kvůli zvýšené teplotě ani nemohla strávit poslední chvíle manželova života po jeho boku, na svém Instagramu zveřejnila příspěvek s SMS zprávami, které si s muzikantem stihla před jeho smrtí vyměnit.   

Někdejší múza herce Jiřího Krytináře, zpěvačka Olivie Žižková do poslední chvíle doufala, že se stane zázrak a její manžel Jan Žižka se jí z nemocnice vrátí v pořádku. Její nejtemnější obavy se však ale vyplnily a místo oslavy na uvítanou musela muzikantovi vystrojit pohřeb.

Mrazivé zprávy

Olivie, která patří společně s Janovou dcerou a synem mezi jediné pozůstalé, uspořádala na jeho přání pouze skromný pohřeb a rozloučení v tom nejužším rodinném kruhu. Od chvíle, kdy se začal Žižkův stav zhoršovat, plnila jeho žena své sociální sítě dojemnými vzkazy a společnými fotografiemi, v čemž pokračuje i nadále.

Nedávno na svém Instagramu sdílela s fanoušky dojemné SMS zprávy, které si s milovaným manželem stihla vyměnit, než se jeho stav stal kritickým. I když zpěvačka i její muž patřili k poměrně kontroverzním postavičkám českého showbyznysu, tak to, čím si nyní vdova prochází, se jistě dotklo všech, kdo je znali.

"Je to Olivko lepší, a bude!!!" ujišťoval hudebník svou milovanou manželku, že se vše v dobré obrátí. "Miluji tě a v těch snech jsem si přehrával náš klip, jak jsme se pak sešli na hřbitově," odkázal na jejich společnou tvorbu se slovy, že už nemůže dál.

"Je to síla, taky jsem se vypsychla," odepsala zpěvačka manželovi. "Už je to dlouhé," dodala v konverzaci. Žižka jí hned odpověděl a z jeho slov doslova mrazí. "Fakt nevím, jestli to zvládnu. Je to boj o život!" napsal ženě a ubezpečil ji, že lékaři opravdu dělají, co můžou.

Poslední rozloučení

Bubeník, který byl před mnoha lety první láskou nejstarší dcery Karla Gotta, Dominiky Gottové (48), podlehl koronaviru - nemoci, které se v minulosti vysmíval. Potýkal se s velmi těžkým průběhem, a protože nebyl očkován, jeho stav se stále zhoršoval. Hudebník musel být uveden do umělého spánku, ale došlo k selhání ledvin. Žižka sice s covidem bojoval statečně, ale bohužel následně podlehl celkové sepsi organismu.

Ačkoliv manželé Žižkovi veřejně vystupovali proti vakcinaci, Olivie pro deník Aha! uvedla, že její manžel se očkovat nemohl z důvodu oslabené imunity. Průběh celého onemocnění mohl být navíc ještě zhoršen tím, že byl Žižka astmatik.

Ačkoliv Olivie neplánovala dělat rozloučení pro veřejnost, nakonec usoudila, že by se přátelé i fanoušci s Gottovým bubeníkem přece jen rádi rozloučili. Termín posledního rozloučení pro veřejnost zpěvačka ještě upřesní, ale mělo by se konat začátkem dubna v pražské pasáži Lucerna.

Eben vzpomíná na hvězdy, se kterými se za roky festivalu setkal: Čím ho ohromil Redford nebo Banderas?

Související články

Další články

Nejnovější kauzy