Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Vdova Olga Menzelová prozradila detaily tryzny: Hlavně nenoste smutné věnce, Jiří to nechtěl

Vdova Olga Menzelová prozradila detaily tryzny: Hlavně nenoste smutné věnce, Jiří to nechtěl
Zdroj: archiv
+ Dalších 14 fotografií
EXKLUZIVNĚ
Nebudou to ještě ani dva týdny, kdy navždy odešel do nebe režisér Jiří Menzel (†82). Vdova Olga Menzelová (42) se rozhodla splnit svému milovanému manželovi poslední přání a neuspořádala veřejný pohřeb, protože přesně tak si to Jiří přál. Uctít Menzelovu památku bude moci veřejnost v pátek 18. 9. v pražském Rudolfinu a Olga prozradila redakci eXtra.cz detaily chystané tryzny.

Smutnou zprávu o skonu skvělého režiséra a úžasného člověka Jiřího Menzela veřejnosti oznámila manželka Olga Menzelová (42) prostřednictvím sociálních sítí, kam přidala dojemné video zachycující Menzelovy poslední okamžiky.

Olga se rozhodla respektovat manželovo poslední přání, a z toho důvodu se nebude konat veřejný pohřeb. Menzelová ale pro velký zájem ze strany kolegů, kamarádů i fanoušků jejího muže uspořádá pietu.

"Proto se v pátek 18. 9. od 10:00 do 18:00 pro vás všechny otevřou prostory foyer Rudolfina, kde se budete moci s Jirkou rozloučit osobně," zní v jejím prohlášení. Truchlící Olga exkluzivně redakci eXtra.cz prozradila detaily z chystané tryzny.

Hlavně žádné smuteční dary!

"V Rudoflinu budou pro všechny, kteří se chtějí s Jirkou rozloučit, připravené kondolenční knihy, Jirkova fotka, obrazovka se střihákem z jeho filmů, hudba z jeho filmů a večer se bude konat koncert věnovaný právě Jiřímu," popisuje průběh tryzny Olga Menzelová.

Večer se v Rudolfinu rozezní hudba od Wolfganga Amadea Mozarta, který byl jedním z režisérových nejoblíbenějších skladatelů. "Nic smutného ať lidé hlavně nenosí. Žádné smuteční věnce. Mnohem lepší by bylo, kdyby místo smutečních květin lidé přispěli nadaci Nedoklubko, kterou Jiří podporoval. Ta nadace se snaží pomáhat předčasně narozeným dětem a Jiří byl vlastně také předčasně narozený. To by mu skutečně udělalo radost," prosí veřejnost Olga.

"Od srdce vám všem děkuji za neuvěřitelné množství kondolencí, krásných vzkazů a milých slov. Moc mě těší, že máte Jirku stále rádi, ať už jste ho poznali osobně, nebo prostřednictvím jeho filmů a divadelních her, které režíroval," zakončila Olga Menzelová.

Eva Podzimková o odmítnutí postelových scén: Přijdu si stará, je to trapné, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy