Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Vdova po Jiřím Menzelovi (†82): Vzala si obří hypotéku, měsíčně bude Olga Menzelová splácet skoro sto tisíc

Vdova po Jiřím Menzelovi (†82): Vzala si obří hypotéku, měsíčně bude Olga Menzelová splácet skoro sto tisíc
Zdroj: showpix.cz
+ Dalších 19 fotografií
Smrt Jiřího Menzela
Jiří Menzel (†82) na tom v poslední době nebyl příliš dobře. Poté, co oscarový režisér prodělal mozkovou infekci, se o něj musel neustále někdo starat 24 hodin denně. Ani to ale nezabránilo manželům Menzelovým plánovat do budoucna, a tak si pořídili nový, bezbariérový dům. Menzel si ho ale už nestihl pořádně užít a jeho žena Olga (42) má navíc na krku obří hypotéku.

Jiří Menzel (82) měl spolu se svou ženou velké plány. Až do konce si ani jeden z nich nepřipouštěl, že by se mohlo cokoliv stát, a to i přes fakt, že slavný režisér byl v poslední době upoután na invalidní vozík. Menzelovo zdraví už mu mnoho věcí nedovolilo, a tak dávalo smysl, že si koupí nový, bezbariérový dům. Na ten si ale Menzelova manželka Olga (42) musela vzít pořádnou hypotéku.

„Mám hypotéku dvacet milionů, měsíční splátka je osmdesát tři tisíc,“ překvapila nedávno Olga Menzelová, která se svěřila pro web Blesk.cz. Ani na moment nevěřila, že by šlo o špatný krok a že na její splácení zůstane tak brzo sama.

Dům se ještě víc prodraží

Podle Olgy nebylo o čem přemýšlet, protože chtěli trávit víc společného času jako rodina. Proto si pořídili nový bezbariérový dům v pražských Stodůlkách. „Rozhodující pro výběr domu byl dostatek prostoru a klidu. A také to, aby byl bezbariérový. Má zahradu a bazén, který pomáhá Jirkovi při rehabilitaci nohou,“ vysvětlila Blesku Olga.

Dům ale nebyl zrovna levný a Olga si na něj musela vzít hypotéku na 20 milionů korun. Navíc kvůli tomu prodala byt, který měla blízko pražského Anděla. Nyní tak musí splácet 83 tisíc měsíčně, což je obrovská pálka. „Musím se pořádně otáčet,“ přiznala Olga, kterou navíc trápí i fakt, že dům vyžaduje spoustu oprav a rekonstrukcí, takže ji ještě přijde na mnohem víc peněz.

Dojemný vzkaz do nebe

Slavný režisér oscarového filmu Ostře sledované vlaky Jiří Menzel zemřel v sobotu večer. Rodina o smutné události pak informovala v nedělních večerních hodinách. "Jiřinko náš milovaný, nejstatečnější ze všech statečných. Včera večer doma v našich náručích tvoje tělo opustilo náš pozemský svět. Bylo nám velkou ctí, že jsme tě mohly doprovodit na tvojí poslední cestě. Tvoje láska ke mně a našim holkám byla láskou, která si neklade podmínek," napsala Menzelová na Facebook.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy