Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Vdova Ivana v prvním rozhovoru po smrti Karla Gotta (†80): Před odchodem mi slíbil, že mi pomůže i z nebe

Karel Gott Má cesta za štěstím: Ivana Gottová dostala dojemný slib
Zdroj: Bontonfilm
+ Další 3 fotografie
rozhovor

Manželka zesnulého Slavíka Karla Gotta (†80) Ivana Gottová (45) poskytla pro média po jeho smrti první rozhovor, ve kterém promluvila nejen o zpěvákově autobiografii Má cesta za štěstím, ale také nechala fanoušky pomocí textu proniknout i do soukromí, které si s Karlem střežili. V rozhovoru také prozradila, jakým směrem se v životě nyní vydá.

Jediný rozhovor po smrti zpěváka Karla Gotta poskytla vdova Ivana Gottová pro oficiální web Karla Gotta. S redaktorem Milošem Skalkou probrala autobiografii Má cesta za štěstím, kterou musela po smrti milovaného manžela dokončit. V době, kdy Karel Gott již věděl, že mu nezbývá příliš času, dal své Ivaně dojemný slib, který dle jejích slov dodržel.

Dojemný slib

"Karel mi před odchodem slíbil, že mi s knihou pomůže i z nebe. Myslím, že to dodržel. Cítila jsem, jak při dohledávání a vybírání zbylé části fotografií, tak při grafických úpravách knihy byl po celou dobu při mně. Stejně tak jsem ho vnímala, když jsem za něj musela dokončit některé nutné popisky k snímkům, které by se bez nich neobešly. Jak jsem ale už zmínila, většinu si jich ještě stihl zformulovat sám, což čtenáři jistě poznají díky jeho typickému humoru," uvedla v rozhovoru Ivana, pro kterou bylo dokončování knihy již bez svého manžela po boku velmi těžké. "Byla jsem si vědoma, že Karlova kniha musí být dokončena a vyjít dle jeho přání. Přistupovala jsem k práci s ohromným respektem a úctou, s ohledem na drahocenný čas, který on sám své knize věnoval, a důležitosti, kterou jí přikládal."

Chci se věnovat především dcerám

V rozhovoru Ivana Gottová také prozradila, jakým směrem se nyní v životě plánuje vydat. Jako maminka dvou dcer, které dospívají zdá se čím dál rychleji - patnáctileté Charlottě Elly a třináctileté Nelly Sofii - se chce nyní plně věnovat zejména jim.

"Teď chvíli nic plánovat nechci. Potřebuji se po několikaletém jak soukromém, tak pracovně náročném období zastavit a pořádně se nadechnout. Chci se věnovat především dcerám, které mi dospívají před očima a na které jsem kvůli projektům spojeným s Karlem neměla poslední dobou moc času. Naštěstí jsou chápavé a tolerantní. Vědí, že jsem jejich tatínkovi dala slib, že všechny projekty dotáhnu do konce. Také bych se ale ráda třeba podívala na nějaký pěkný film a přečetla si hezkou knihu. Po dlouhé době jinou než Karlovu autobiografii Má cesta za štěstím, byť je to kniha z mých nejoblíbenějších.

Odpočinek občas samozřejmě proložím činnostmi souvisejícími s dalšími projekty. Na podzim chystáme s naší agenturou Karel Gott Agency a distributorem filmů, společností Bontonfilm – kvůli epidemiologické situaci už poněkolikáté – slavnostní premiéru našeho filmového dokumentu Karel a 7. října jeho uvedení do kin. Následně 19. a 20. června příštího roku se snad konečně uskuteční v O2 areně také několikrát odložená Pocta Karlu Gottovi, které se zúčastní plejáda báječných zpěváků a kamarádů.

A co bude pak, ukáže čas. Určitě chci pečovat o odkaz zesnulého manžela se stejnou láskou, jako jsem až do poslední chvíle pečovala o něj. Karel byl láska mého života a na tom se už nikdy nic nezmění," dodala Ivana.

Vše o knize Karla Gotta Má cesta za štěstím ➔

Burešová a Forejt podobu nezapřou: Fanoušci si spletli Evu s Přemkem

Související články

Další články

Nejnovější kauzy