Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Vdavky na Modrý úplněk nosí zmar a smrt: Tragický příběh v rakvi udušené nevěsty Helgy děsí dodnes

Vdavky na Modrý úplněk nosí zmar a smrt: Tragický příběh v rakvi udušené nevěsty Helgy děsí dodnes
Zdroj: pixabay.com
Předchozí Další
pověst
V sobotu 31. 10. v 15:49 hodin jsme mohli sledovat druhý říjnový úplněk, který byl ve znamení Býka a jeho dozvuky můžeme pociťovat až do dnešní noci. Na tento magický den připadá svátek -Halloween a jedná se skutečně o výjimečnou raritu, která s sebou nese velké tajemno. Podle pověsti staré více než sto let by se ženy v takovýto den neměly vdávat. Vdavky na Modrý úplněk a Halloween najednou má přinášet neštěstí, zmar a smrt.

Velký vliv modrého Měsíce mohou obzvlášť citliví lidé pociťovat již 3 dny před a 3 dny po. Na tento magický den připadá svátek -Halloween a jedná se o obrovskou raritu. Lidé, kteří jsou citlivější, budou mít problém s usínáním a depresemi. Jelikož je ve znamení Býka a toto znamení je zemské a stabilní, spousta z nás pocítí klid a stabilitu, kterou potřebujeme.

Modrý úplněk není sice modrý, ale zato velmi vzácný. Jen skutečně výjimečně se stává, aby byly dva úplňky v jednom měsíci. Více než sto let stará pověst říká, že v tento magický a tajemný den by se neměly konat svatby.

Síla měsíce může být v některých ohledech negativní a ve spojitosti se svátkem Halloween nevěstí nic dobrého. Bájná pověst vypráví o mladé dívce, která chtěla využít sílu Modrého měsíce ve svůj prospěch a zdvojnásobit ji tím, že se v tento magický den provdá.

Den před svatbou nevěsta zkolabovala a rodinný lékař necítil dech, a tak konstatoval smrt. Z neočekávané smrti mladé budoucí nevěsty se nemohla rodina dlouho vzpamatovat. Než proběhlo poslední rozloučení, čekalo se na starší sestru tragický zesnulé Helgy, která v té době studovala ve Vídni.

Tělo nebohé Helgy bylo uloženo do rakve nedostavěné kopky. Po příjezdu starší sestra trvala na tom, že chce naposledy svoji milovanou Helgu vidět. Při odkrytí rakve ale všichni strnuli hrůzou. Helga, která byla uložená do rakve ve svých svatebních šatech, byla přetočená a schoulená do klubíčka.

Říká se, že tenkrát nevěsta Helga upadla pouze do bezvědomí, ale kvůli nedostatku vzduch v rakvi se udusila. Od té doby se traduje všude po světě, že v tento den by se budoucí novomanželé měli oltáři vyhnout obloukem.

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy