Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Tadeáš Zelenka

Nejnovější kauzy

Vážný problém mobilů Huawei: Přestane na nich fungovat YouTube nebo Gmail

Zdroj: Huawei
Google útočí
Uživatelé smartphonů Huawei mohou zapomenout na populární aplikaci YouTube. Pokud si koupíte nový telefon čínského výrobce, nebude vám fungovat ani Gmail. Společnost Google zároveň přestane dodávat aktualizace operačního systému Android. Jde o reakci na rozhodnutí americké vlády, která Huawei umístila na černou listinu.

V Číně musí v těchto okamžicích panovat ponurá nálada. Společnosti Huawei totiž hrozí vážné problémy. Americká vláda firmu umístila na černou listinu, Google okamžitě reagoval.

Ten výrobci smartphonů dodává operační systém Android. S jeho aktualizacemi už nemohou uživatelé počítat, Google je zarazil. Zároveň přestanou fungovat aplikace jako YouTube nebo Gmail, jež celosvětově používají desítky milionů lidí. Přístup nebudou mít ani k obchodu s aplikacemi Google Play.

Drsné změny se nedotknou těch, kteří již smartpone Huawei používají. Platit budou jen pro nově prodané kusy.

Pro čínského technologického giganta může omezení znamenat zkázu. Naděje ale ještě je, americké ministerstvo obchodu se kloní ke zmírnění sankcí. Chce tak zamezit potížím s provozem stávajících sítí. Je ale otázkou, zda se bude mírnit i Google.

Související články

Další články