Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Vážně zásadní zjištění: Za vaše špeky může bydlení u letiště, jak to spolu souvisí?

Chcete zhubnout? Odstěhujte se.

Jsou to velcí koumáci, ti švédští vědci. Teď třeba kápli na velmi zajímavou věc. Za vaše špeky mohou letadla. Obyvatelé pražské Ruzyně a blízkého okolí, konečně se máte na co vymlouvat.

Takže tihle kluci z Karolinska Institutet ve Stockholmu se zaměřili na pět tisícovek lidí žijících poblíž letiště. Většina z nich byla tlustá jak čuňátka.

A teď už se ví proč.

Doktorka Charlotta Eriksson v rozhovoru pro švédskou televizi SVT tvrdí, že za všechno může kortizol, stresový hormon, který se vyplavuje do těla kvůli hluku, který letiště vydává. Stres pak způsobí přibývání na váze.

Mezi hlukem produkovaným letadly a velikostí břicha tedy existuje jasná souvislost. Obezita pak také zvyšuje riziko chorob srdce i vzniku diabetu typu 2.

„Pokud jste vystaveni silnému hluku, pak to znamená, že se vám břicho zvětší o šest centimetrů v průměru, srovnáte-li ho s břichem člověka, který žije v prostředí bez hluku,“ tvrdí Charlotta.

No. Takže tak. A kromě letadel pak ještě k vaší tloušťce přispívá i ten včerejší smažák s dvojitou tatarkou. To si myslíme my.

Související články

Další články