Prezident Miloš Zeman je podle opakovaných stanovisek Pražského hradu zdravý jako řípa. Po nařčení, že má hlava státu rakovinu, což vyvrátili lékaři, přišlo tvrzení o onemocnění vaskulární demencí.

Se zprávou přišel deník Forum 24. „Lékař, který se účastnil lékařského konsilia, sdělil, že má podezření, že prezident trpí ischemicko-vaskulární demencí, při níž není mozek dostatečně okysličován a postižená osoba nad sebou postupně ztrácí kontrolu,“ píše se na jeho webu.

V určitých fázích se má nemoc projevovat nepřiměřeným až hrubým chováním. Může prý docházet i k poruchám komunikace a kontinence. Deník navíc hlavu státu napadá výrokem, že ve svých rozhodnutích podléhá premiéru Andreji Babišovi (63). Příznakem mají totiž být i poruchy myšlení a úsudku.

Redakce eXtra.cz oslovila prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka, aby se k Zemanovu zdravotnímu stavu vyjádřil. „Šafrovy zvratky slušné lidi nezajímají,“ řekl nám. Pavel Šafr je šéfredaktorem periodika, které s obviněním o vaskulární demenci přišlo.