Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Nehoda na Ústecku: Studenti jeli na lyžařský kurz, zranění jsou všichni, 5 z nich těžce

Zdroj: Facebook Týdeník policie
neštěstí
V neděli dopoledne se stala vážná dopravní nehoda mezi obcemi Pšov a Blšany na Ústecku. Dvoupatrový autobus plný studentů, který měl namířeno na lyžařský kurz, tam ze zatím neznámých příčin havaroval. Řidič autobusu sjel mimo silnici a převrátil se na bok. Na místě byli všichni zranění, z toho jeden těžce a čtyři středně těžce.

Nehoda se stala mezi obcemi Pšov a Blšany okres Louny v Ústeckém kraji. „Řidič dvoupatrového autobusu sjel ze zatím neznámých důvodů mimo vozovku. Převážel přes 70 dětí,“ uvedl televizi Nova v neděli dopoledne policejní mluvčí Daniel Vítek. Odpoledne potom doplnil, že studenti jeli ze Žatce na lyžařský kurz a upřesnil, že středně těžce zranění byli čtyři, 1 ze studentů byl zraněn těžce a byl převezen do nemocnice v Motole.

Zranění školáci

U nehody zasahovali záchranáři a šest hasičských jednotek, na místo byl vyslán i vrtulník, který ale kvůli husté mlze nemohl přistát. V autobuse cestovalo 69 středoškoláků ve věku 15 až 18 let. Podle mluvčího záchranky bylo na místě několik těžce zraněných lidí. „1 člověk byl zraněn těžce, 6 lidí má středně těžká zranění a 62 osob je zraněno lehce,“ uvedl krátce po nehodě Prokop Voleník.

„Autobus se převrhl na bok. Na místě zasahují i dva hasičské evakuační autobusy. Děti byly odvezeny na vyšetření do nemocnice v Praze-Motole,“ psalo se na stránkách hasičů.

Silnice mezi Pšovem a Blšany byla obousměrně uzavřena a policisté řídili dopravu kyvadlově.

Související články

Další články