Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Vážná nehoda má svého hrdinu: Adámek (8) se dostal z auta, zraněný a bosý běžel pro pomoc

Vážná nehoda má svého hrdinu: Adámek (8) se dostal z auta, zraněný a bosý běžel pro pomoc
Zdroj: ZSS Jihomoravského kraje
+ Další fotografie
hrdina
Vážná automobilová nehoda se stala 5. června na Brněnsku. Podle dostupných informací auto, ve kterém byla žena a dvě malé děti, dostalo smyk, vyjelo ze silnice a skončilo v lese. Velkým hrdinou celé nehody se stal teprve osmiletý Adam, kterému se podařilo z auta dostat a běžel pro pomoc. Za jeho statečný čin ho následně ocenili jihomoravští záchranáři.

Auto s tříčlennou posádkou vyjelo ráno 5. června nedaleko Deblína ze silnice a skončilo v lese. Ve voze seděla mladá řidička a dva školáci. Jedním z nich byl Adam. Po nehodě se dokázal dostat zadním oknem z auta.

Nemohl ale najít svůj mobil, a tak se vydal pro pomoc. Pouze s jednou obutou botou se přes maliní a ostružiní dostal na silnici. Jak to bylo dál, popisuje paní Kristýna, která projížděla s manželem kolem nehody.

"V lese za Deblínem si manžel všiml nečistot nebo stop na silnici a myslím, že tak po 200 metrech jsme viděli u silnice Adama, jak se úporně snaží nás zastavit. Stál na kraji silnice a mával. Zastavili jsme. Vyběhla jsem z auta, zeptala se, co se stalo. Řekl, že měli autonehodu. Posadila jsem ho do auta. Hned hlásil, že je tam kamarád s maminkou a že dostali smyk a auto se i převracelo, hned jsme volali záchranné složky."

Na místo vyjely dva hasičské vozy ze stanice HZS v Tišnově. Po příjezdu bylo zřejmé, že situace je vážná. K vyproštění obou zraněných museli hasiči použít hydraulické vyprošťovací zařízení. Během čtvrt hodiny se podařilo dostat ženu i chlapce z vozidla. V nemocnici ale nakonec skončili všichni tři.

"Věděl jsem, že nemůžu zůstat sedět v autě… že musím sehnat pomoc. Měl jsem strach o kamaráda a jeho maminku," okomentoval nehodu osmiletý hrdina Adam.

"Svojí obdivuhodnou houževnatostí a odvahou přispěl k rychlému příjezdu záchranných složek. Hasiči a záchranáři mu proto dnes poděkovali. Kromě drobných dárků dostal Adam také medaili a hasičskou přilbu. Prohlédl si techniku hasičů i záchranářů a celou hasičskou stanici. Od starosty obce Svatoslav pana Františka Woppata obdržel Adam pamětní list," sdělil Jaroslav Mikoška – tiskový mluvčí HZS.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy