Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Vážila jen 38 kilogramů a byla krůček od smrti! Život jí zachránila posilovna!

Linn udělala velký pokrok. Podařilo se jí porazit zákeřnou chorobu, která
může skončit smrtí. Ostatním dívkám se snaží poradit, aby se nedostaly
do stejného stavu jako ona.
Zdroj: facebook.com/LinnStrömberg
+ Další 3 fotografie
Třiadvacetiletá Linn Strömberg onemocněla touto zákeřnou nemocí v roce 2011. Celoživotní diety se jí natolik vymkly kontrole, že vážila pouhých 38 kilo! Naštěstí pro ni ještě nebylo úplně pozdě se z toho dostat.

Mladá Linn ze Švédska přežívala jen na 400 kaloriích denně. Pečlivě vážila každý kousek jídla před tím, než ho pozřela. Její denní příjem nesměl být vyšší než stanovený limit. Tímto způsobem mučila své tělo několik let. Její váha spadla až na hrůzostrašných 38 kilogramů. Linn byla opravdu v kritickém stavu. Její srdce mohlo selhat prakticky kdykoli. Nebyla schopná normálně fungovat. Byla hodně zesláblá a pořád spala. Její stav jí při anorexii vůbec nedocházel. Viděla se v zrcadle stále tlustá. Svou váhou byla naprosto posedlá. Celý den po každém soustu si váhu kontrolovala.

Měla těžké deprese a trpěla úzkostí. Tyto stavy ji provázely každý den, od rána do večera. Celá rodina byla psychicky na dně. Jejich milovaná dcera mohla přijít brzo o život.

Velký zvrat přišel v okamžiku, kdy si Linn začala uvědomovat, že může zemřít a že její rodina trpí kvůli jejímu špatnému zdravotnímu stavu. I přes to, jak moc byla psychicky na dně a bez energie, sebrala poslední zbytky sil a anorexii se vzepřela. V boji se zákeřným onemocněním jí hodně pomohl přítel, který ji navedl na dobrou cestu. Pomohl jí sestavit jídelníček, aby dostala do těla spoustu živin a energie a zároveň neměla výčitky svědomí z toho, kolik jídla snědla. Když se její stav začal lepšit, rozhodli se spolu pro posilovnu. Linn přešel špatný pocit z nicnedělání a uvědomila si, že díky cvičení může jíst cokoli a nepřibere.

Statečná slečna to neměla jednoduché, ale nevzdala se. Její odhodlání se vyplatilo. Za několik měsíců se jí podařilo nabrat se zdravým životním stylem dvacet kilo a konečně vypadá k světu.

Linn o sobě říká, že byla vždycky ten typ člověka, co jde za vším tvrdě a celým svým srdcem. Momentálně si užívá, že normálně jí a přitom nepřibírá, protože poctivě cvičí.

Nestala se z ní však zarytá propagátorka zdravé stravy. O víkendech si klidně dopřeje pizzu nebo něco sladkého a hlavně bez výčitek.

Nyní je po mnohaletém trápení šťastná a sama na sebe pyšná. Dokázala to a žije plnohodnotný život.

Ostatním mladým dívkám a ženám vzkazuje, ať v žádném případě kvůli vidině štíhlé postavy nezacházejí tak daleko jako ona sama. Anorexie je velmi vážné onemocnění, které může skončit i smrtí. Krásné, štíhlé a hlavně zdravě vypadající postavy se dá docílit jinak než hladověním. Aby šla příkladem, založila si blog Go For Fit, na kterém dodává odvahu slečnám, které anorexií trpí a chtějí to změnit.

Související články

Další články