Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Veronika Kopřivová Horoskop Počasí Černobyl

Nejnovější kauzy

Vážil 192 kg! Nejtlustší dítě světa shodilo už přes 100 kg a hubne dál. Podívejte se, jak teď vypadá

+ Dalších 13 fotografií
Neuvěřitelná proměna
Je až neuvěřitelné, co lidský organismus vydrží! Teprve třináctiletý chlapec z Indonésie vážil těžko uvěřitelných 192 kilogramů a byl tak považován za nejtlustší dítě na světě. Arya Permana, jak se chlapec jmenuje, se ale rozhodl pro radikální změnu. Chirurgický zákrok a zdravá strava mu pomohly k tomu, aby shodil neuvěřitelných sto kilogramů!

Když bylo chlapci z Indonésie deset let, sotva dokázal chodit, musel se učit doma, protože do školy nedošel, a koupal se výhradně v rybníku. Vážil totiž skoro 200 kilo, což je hmotnost, do které by se vešlo šest jeho vrstevníků.

Důvodem, proč byl chlapec tak tlustý, byly instantní nudle, sladké nápoje a smažené kuře. Jeho rodičům se nikdy nepodařilo navést ho na zdravou výživu. „Když bylo Aryaovi pět let a stále tloustl, uvědomil jsem si, že jsme ho rozmazlovali,“ uvedl otec chlapce Ade Somantri.

Chlapec jedl pětkrát denně, což je ideální počet jídel za den, jenže problém byl ve velikostech porcí. Na posezení byl schopný sníst dva plné talíře jídla. Rodiče se nejdříve báli poslat syna na chirurgický zákrok, ale potom si uvědomili, že jenom tím mohou morbidně obéznímu chlapci zachránit život. Arya tedy podstoupil pětihodinovou operaci v nemocnici Omni na Jakartě. Stal se tak nejmladší osobou, která podstoupila zmenšení žaludku o tři čtvrtiny.

Měsíc po zákroku chlapec shodil 32 kilogramů a jeho váha klesala dál. Momentálně stačí mladíkovi sedm lžic jídla na to, aby se zasytil. Zvykl si na grilované ryby, zeleninu, polévky a ovoce. Dnes váží kolem 85 kilogramů.

Nyní je Arya schopný dojít kilometr do školy, a dokonce má energii na hraní a plavání se svými spolužáky. „Jsem teď o hodně šťastnější. Tehdy jsem nemohl nic dělat, nemohl jsem nikam jít, nemohl jsem si hrát s kamarády,“ prohlásil chlapec.

Velká ztráta hmotnosti s sebou přinesla jeden závažný problém, kterým je nadbytečná kůže především na hrudníku a rukách. Arya doufá, že se co nejdříve dočká operace na její odstranění.

Mohlo by vás zajímat

Další články