Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Vatikán je v šoku. Bůh stvořil homosexuály, uvedl papež František

Papež František (vlastním jménem Jorge Mario Bergoglio) má moderní
názory.
Zdroj:
Papež František (81) proslul tím, že má moderní a liberální názory. Některé se neslučují s tradicí, kterou razí Vatikán. Papež František se při návštěvě Chile zastal homosexuála jménem Juan Carlos Cruz. "Bůh tě tak stvořil a miluje tě," řekl muži František.

Papež František se v Chile omluvil za sexuální zločiny, které v zemi napáchali katoličtí kněží. Františka mrzí, co všechno se pod rouškou církve v jihoamerické zemi stalo a provádělo.

František se také setkal s lidmi, kteří byli v Chile zneužívaní. Byl mezi nimi také homosexuální muž Juan Carlos Cruz. Ten pro list El País pak uvedl, co mu František sdělil v soukromém rozhovoru.

„Bůh tě takhle stvořil a miluje tě, mně na tom nezáleží. Papež tě tak miluje, musíš být šťastný za to, jaký jsi,“ uvedl František. Papežova slova cituje mimo jiné Český rozhlas.

Pokud si Juan Carlos Cruz celou historku nevymyslel, jde o obrovský průlom v přístupu papeže k vnímání homosexuality. Vatikán odmítl výroky hlavy katolické církve zatím komentovat s tím, že šlo o soukromý rozhovor.

Související články

Další články