Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Vášnivý kuřák Roman Skamene (64): Láska k cigaretám ho málem dostala do hrobu

Zdroj: csfd
+ Další 2 fotografie
ohrožení
Stejně jako Jiří Bartoška (72) i Roman Skamene (64) patří mezi známé kuřáky. Dnes už místo cigaret upřednostňuje zdravější náhražku, to je ale především proto, že se mu jeho láska k cigaretám v minulosti málem stala osudnou.

Pro herce Romana Skamene bylo naprosto běžné denně vykouřit i dvě krabičky cigaret, jeho závislost u něj ale vyvolala vážné zdravotní problémy, kvůli kterým se ji rozhodl omezit. „Přestoupil jsem na neškodnou kuřáckou náhražku,“ řekl herec v rozhovoru pro magazín Sedmička. K tomuto kroku ho prý dohnala situace, kdy byl vlastní dcerou a jejím manželem nalezen v bezvědomí.

Herec měl tehdy velké štěstí, že je jeho zeť zdravotník. „Když dcera s manželem přijeli, ležel jsem tam v mrákotách a nevěděl o sobě. Protože zeťák je zdravotník, hned zjistil, že je to vážné, poskytl mi první pomoc a proti předpisům mě okamžitě odvezl do nemocnice. Když jsme dorazili do nemocnice, částečně jsem se zmátořil. Byl jsem jen trochu zpomalený, ale to jsem vlastně po celý život. Vím, že než si mě převzali, ještě jsem si venku zapálil cigaretu,“ povyprávěl o tom, jak ho ani tato situace nezastavila od zapálení cigarety.

Roman Skamene už naštěstí od té doby zjistil, jak špatně mu cigarety dělají. Kouření se zbavit úplně jako dlouholetý kuřák nedokázal, ale přešel aspoň na zdravější variantu.

Související články

Další články