Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Vašim dětem hrozí nebezpečí: Inspektoři nařídili okamžité stáhnutí doplňku stravy

Vašim dětem hrozí nebezpečí: Inspektoři nařídili okamžité stáhnutí doplňku stravy
Zdroj: SZPI
Nebezpečí
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SPZI) nařídila okamžité stažení doplňku stravy pro děti od čtyř měsíců. Inspektoři odhalili, že výrobek obsahuje alergen, o kterém v obalu není ani zmínka. Proto se jedná o velmi nebezpečný výrobek pro osoby s alergií nebo intolerancí na mléčné bílkoviny.

Inspektoři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce informovali, že prodejních pultů nechali stáhnout doplněk stravy Infants Dophilus Plus (Probiotický komplex pro děti, doporučeno od 4. měsíce; 7 probiotických kultur, 6 miliard životaschopných bakterií v 1 g) v balení 20 g, datum použitelnosti do 15. 4. 2021, označení šarže: 50TC045, bez označení výrobce, země původu: Kanada.

"Analýza v akreditované laboratoři SZPI prokázala ve výrobku přítomnost alergenu mléčná bílkovina v množství 5412 miligramů na kilogram (mg/kg). Vzhledem k tomu, že na výrobku nebyla vyznačena přítomnost alergenu mléčná bílkovina, jedná se o potravinu nebezpečnou pro osoby s alergií nebo intolerancí na uvedený alergen," informoval mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

V potravině byla navíc prokázána přítomnost laktózy v množství 2500 mg/kg, přitom na obalu bylo napsáno, že doplněk stravy neobsahuje žádný mléčný cukr (laktózu). Kvůli tomu se jedná o zavádějící označení.

Doplněk stravy se vzhledem k přítomnosti alergenu, o kterém není na obalu ani zmínka, nelze považovat za bezpečný. SPZI tedy nařídila prodejci, jímž je společnost TAINEX, s. r. o., aby výrobek ihned stáhl z trhu.

"Inspektoři výrobek odebrali při kontrole internetového prodeje na portálu www.tainex.cz. Dovozcem potraviny do ČR je dle informace uvedené na obalu společnost Pharma Agency, s.r.o. z Prahy," dodal Kopřiva.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy