Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023

Vasil Fridrich o sexuálním násilí v seriálu Ulice: Ověřil jsem si, že nic podobného není šálek mé kávy, říká

+ Další 3 fotografie

Herec Vasil Fridrich (46), známý též z nekonečného nováckého seriálu Ulice, musel v rámci své role přijmout nepříjemnou výzvu. Jeho postava Luďka Voláka se totiž za dveřmi ložnice dopustila sexuálního násilí na své seriálové exmanželce Blance v podání herečky Lindy Rybové (46). Na velkolepém odhalení podzimního programového schématu televize Nova pro eXtra.cz prozradil, jak se s rolí násilníka popasoval a jaký to mělo vliv na vztahy na pracovišti.

Nepříjemná zkušenost

Ani ve snu by nás nenapadlo, že usměvavý a vždy dobře naladěný herec Vasil Fridrich by se uměl vmžiku proměnit v záporáka jako z hororu. V nekonečném seriálu TV Nova Ulice totiž hraje o poznání menšího sympaťáka, než je ve skutečnosti. Jeho postava Luďka Voláka se nezdráhá vynutit si věci násilím, a to i když se jedná o jeho bývalou ženu Blanku, kterou hraje jeho kolegyně a kamarádka Linda Rybová.

Zvládnout na place před zraky celého štábu postelovou scénu není jednoduché, a tím spíš, když se jedná o znásilnění, na to se podle slov známého herce připravit ani nedá. "Čekal jsem, že to bude nepříjemné, ale ve finále to bylo ještě nepříjemnější, než jsme s Lindou čekali," prozradil Vasil Fridrich v rozhovoru pro eXtra.cz své dojmy ze scény plné sexuálního násilí. "I když jsme zvyklí spolu hrát náročné scény, tak tohle bylo tak protivné, že jsme byli rádi, že to máme za sebou," dodal seriálový Luděk Volák.

Roli si domů nebere

Ačkoliv seriál Ulice běží před osmou hodinou večerní a jakkoliv erotické či násilné scény v něm nemohou být znázorněny nijak explicitně, byli oba herci rádi, že tuto pro ně nepříjemnou a psychicky náročnou situaci nemusí absolvovat víckrát. "Hned po natáčení jsme si řekli, že jsme rádi, že to máme za sebou," uvedl Fridrich, který má jinak se svou hereckou kolegyní Lindou Rybovou velmi pěkný přátelský vztah.

Známý herec počínání své seriálové postavy komentoval již v minulosti, kdy ji za její jednání jednoznačně odsoudil. „Abych to mohl zahrát, musel jsem nejprve pochopit Luďkovu vnitřní logiku. Takže můžu říct, že ho chápu, přesto ho nemohu žádným způsobem obhájit. Jeho chování je ve všech směrech za hranou a nepřípustné,“ prozradil herec pro server Blesk pro ženy.

Navzdory svému hereckému talentu se naštěstí Vasil Fridrich neinspiruje u herců hollywoodského formátu a svou roli vždy odkládá ihned po natáčení. "Ne, ne, nic jsem si s sebou domů nenesl," prozradil herec se smíchem. "Ověřil jsem si, že nic podobného není opravdu šálek mé kávy," dodal s úsměvem.


Související články

Další články

Nejnovější kauzy