Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Vášáryová byla při natáčení těhotná. I přesto v Postřižinách předvedla tělo bohyně

Zdroj: archiv
+ Dalších 22 fotografií
Filmový trhák
Od natočení oblíbené komedie Postřižiny uplynulo už dlouhých 39 let. Ve snímku na motivy knihy Bohumila Hrabala zazářila především Slovenka Magda Vášáryová (70). Pro svou krásu i herecký talent byla lidmi obdivována. Nebýt jí, Postřižiny by nebyly tím, čím jsou. Dlouhé vlasy až na zem, ženské křivky a chuť k jídlu. To vše přitahuje diváky k obrazovkám i téměř po čtyřiceti letech.

Magda Vášáryová pochází ze slovenské Banské Štiavnice. Přestože vystudovala sociologii, v 70. letech se vrhla na dráhu herečky. Šla z jedné role do druhé.

K naprosto nejznámějším patří Maryška z komedie Postřižiny Film režiséra Jiřího Menzela podle knihy Bohumila Hrabala vypráví o pivovaru a rodině jeho správce, kterého si zahrál Jiří Schmitzer (69), za první republiky.

Vášáryová v něm ztvárnila jeho manželku Maryšku, která ráda jezdila na kole, ráda jedla a u toho všeho krásně vypadala. Ženskost z ní v této roli jenom sršela. Možná také proto, že Magda byla v době natáčení těhotná. Zjistila to až při natáčení a není to na kameře vůbec poznat.

Dokud se Vášáryová věnovala herectví, měli ji lidé veskrze rádi. Jenže v roce 1977 herečka podepsala antichartu a roku 1988 dostala titul zasloužilá umělkyně. Proto zaznívají názory, že je nepochopitelné, jak se po sametové revoluci mohla začít chovat jako největší demokratka pod sluncem.

Když k tomu připočteme její pozitivní přístup k uprchlíkům a Evropské unii, což jsou témata, na která jsou Češi v poslední době mírně řečeno alergičtí, už je jasné, proč je Magda u některých lidí v nemilosti. Spousty svých příznivců má ale dodnes a postavu nádherné Maryšky už jí nikdo neodpáře

Jejím manželem je slovenský herec Milan Lasica.

Postřižiny dávají dnes na ČT1 ve 21:10.

Související články

Další články