Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Seriál Most!

Nejnovější kauzy

Varování pro turisty: Sbalte se a odjeďte z Tuniska, vyzval ministr. Už vyhlásili výjimečný stav

Mapa ukazuje, kde je bezpečno. V tomhle případě spíš, kde je méně a
více nebezpečno.
+ Další fotografie
Zatímco naše ministerstvo zahraničí české turisty pouze nabádá k maximální obezřetnosti, britské úřady své občany z Tuniska stahují, respektive vyzývají, aby ho okamžitě opustili. Jak ve čtvrtek uvedl britský ministr zahraničí Philip Hammond, je velmi pravděpodobné, že v Tunisku opět zaútočí teroristé.

Tady už přestává veškerá legrace, už týden je v Tunisku vyhlášen výjimečný stav a tamní prezident dokonce uvedl, že v zemi už není bezpečno. Ze země teď občany stahuje Velká Británie. „Jsme teď v kontaktu s cestovními kancelářemi, které se budou snažit dostat svoje klienty co nejrychleji domů,“ uvedl ministr Hammond pro BBC.

Výzva platí pro všechny občany ubytované v letoviscích i ty, co cestují po zemi na vlastní pěst. Některé cestovky už pozastavily prodej zájezdů. Jak píše web topky.sk, pokud se i přes varování Brit do Tuniska vydá, nemůže počítat s tím, že bude extra pojištěn.

Podle Hammonda úřady sice nemají konkrétní informace o tom, že by se chystal další teroristický útok po vzoru toho před dvěma týdny v letovisku Sousse, k němuž se přihlásil Islámský stát a zemřelo při něm 38 turistů, nebezpečí se ale stupňuje a další útok je prý vysoce pravděpodobný.

Úřady také zveřejnily mapu měst, kterým by se lidé měli vyhnout. Oranžovou barvou jsou vyznačeny oblasti, do kterých by lidé měli cestovat, jen pokud je to nezbytně nutné. Červeným oblastem by se ale turisté měli vyhnout úplně. Jak je patrné, mapa nedává prostor k optimismu.

Nepanikařte! Jestli české ministerstvo po vzoru Británie přehodnotí svoje stanovisko, o tom vás budeme co nejdříve informovat. Tunisko je oblíbenou prázdninovou destinací tisíce Čechů. Pakliže se k Británii přidají i další země, může být tento krok pro tamní turismus a výnosy z něho likvidační.

Mohlo by vás zajímat

Další články