Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Varování pro Terezu, jíž dnes čeká den D: Český děda taky pašoval drogy, dostal 27 let!

Zdroj: Profimedia/Facebook
+ Další fotografie
S českými pašeráky se poslední dobou roztrhl pytel. Terezu H. (21), co se snažila převézt devět kilo heroinu, čeká dnes soud, který rozhodne o jejím dalším osudu. Varováním by pro ni mohl být případ vetchého, téměř sedmdesátiletého českého staříka, který dostal v Hongkongu 27 let natvrdo. Podle policie děda převážel zásilku drog z jižní Ameriky. Ve vazební cele čekal na verdikt téměř rok.

Nedoslýchavý děda ze Šumavy si chtěl zřejmě přivydělat k důchodu. Jen tak se dá vysvětlit, že se pokusil propašovat tři kilogramy kokainu. Byl zadržen přímo na letišti v Hongkongu, kam měl přiletět z jižní Ameriky, a tvrdil, že kufr dostal jako dárek. Na rozdíl od půvabné pašeračky Terezy tedy nedostal jen obsah, ale byl obdarován rovnou celým kufrem!

Vladimír, jak se stařík jmenuje, se údajně nechal zmanipulovat podvodnými e-maily, které mu posílala jakási Sonya z afrického Toga. Zprávy údajně překládal pomocí internetového překladače. Je ale podezřelé, že by Vladimír neměl ani tucha, co převáží. Penzista přesto tvrdí, že je nevinný. Neovládá žádný cizí jazyk a bez naslouchátka je téměř hluchý, uvedl Radiožurnál.

Muž byl zadržen minulý rok v březnu a až dosud čekal ve vazební věznici. Rozsudek sdělila Radiožurnálu mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová: „Byl shledán vinným v případu pašování drog a odsouzen k 27 letům vězení.“ Je možné, že pan Vladimír bude časem převezen do české věznice. Tereza H. se tedy má na co těšit. Převážela totiž třikrát větší množství než nedoslýchavý penzista.

Související články

Další články