Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

Varování: Pokud máte tyto houby v konzervě doma, rozhodně je nejezte, otrava je téměř jistá

Zdroj: SZPI
+ Další fotografie
pozor
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) varuje všechny spotřebitele před druhem sterilovaných smržů v konzervě. Konzerva totiž obsahuje ucháč obecný, který je jedovatý a může způsobit silnou otravu.

„SZPI zjistila v potravině Murklor – sterilované smrže, 200g, přítomnost houby ucháč obecný (Gyromitra esculenta), jejíž konzumace je považována za vysoce rizikovou,“ informoval podle ve čtvrtek mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) proto všechny varuje před zakoupením této konzervy. Kromě sterilizovaných smržů výrobek obsahuje i ucháč obecný, který může způsobit vážnou otravu.

Inspektoři na konzervu narazili v Praze. „Provedená analýza a odborné posouzení prokázaly, že jde skutečně o ucháč obecný, který může být se smržem zaměněn. Kontrolovaná osoba si překlad a české označení potraviny prováděla sama,“ sdělil mluvčí inspekce Pavel Kopřiva. „SZPI důrazně varuje všechny spotřebitele, kteří mají uvedenou potravinu doma, aby ji nekonzumovali,“ informuje dále.

„Výrobcem potraviny je společnost Tillverkas av Borgens Konserver AB Borgholm, Švédsko. Kontrolované osobě bylo nařízeno okamžité stažení předmětné potraviny z tržní sítě a bude s ní zahájeno správní řízení o uložení sankce,“ dodal Kopřiva.

Související články

Další články