Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Varování meteorologů: VEDRO, pak prudká změna! Ženou se BOUŘKY A KROUPY

Zdroj: extra.cz
VÝSTRAHA
Všichni dlouho čekali na léto a konečně přišlo. Slunečné dny nás doprovázejí už od víkendu a podle předpovědi meteorologů by se nás teplo mělo držet. Během týdne se však ještě ochladí. Dokonce hrozí i silné bouřky a krupobití.

Parné letní dny jsou v plném proudu, ale nebojte, podle předpovědi meteorologů nás čeká i ochlazení, které určitě není na škodu. Počasí do konce týdne přinese kromě sluníčka a vysokých teplot i lehké přeháňky, bouřky a ojediněle i kroupy.

Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) vydal během středečního dopoledne výstrahu před vysokými teplotami. Výstraha je platná od 5. června 12:00 až do osmé hodiny večerní. Na čtvrtek pak platí výstraha na silné bouřky, která bude platná od 11 hodin dopoledne do čtyř hodin ráno následujícího dne.

"Ve čtvrtek během dne se při postupu zvlněné studené fronty k severovýchodu místy vyskytnou silné bouřky, doprovázené zejména přívalovými srážkami s úhrny kolem 40 mm, ojediněle i kroupami. Večer budou bouřky místy přecházet do deště," uvedl ČHMÚ.

Středa má být podle předpovědi ČHMÚ jasná až polojasná. Na Moravě a ve Slezsku budou místy přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší denní teploty 26 až 30 °C, v Čechách ojediněle až 32 °C. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C.

Čtvrtek bude jasný až polojasný a během dne od západu na frontě oblačno až zataženo s přeháňkami, místy bouřkami. Ojediněle budou i silné bouřky. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C a nejvyšší denní teploty 24 až 28 °C.

Pátek pak bude oblačno až polojasno a ojediněle přeháňky. Na východě zpočátku zataženo, místy déšť nebo přeháňky a výjimečně bouřky. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C, na západě až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C.

Sobota bude zase jasná až polojasná. Během dne může být přechodně oblačno nebo místy i přeháňky, které budou zejména na severu. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C, na východě až 27 °C.

Neděle má být skoro jasná až polojasná. Při přechodně zvětšené oblačnosti budou ojediněle přeháňky nebo i bouřky. Nejnižší noční teploty 13 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 23 až 27 °C.

Související články

Další články