Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

VAROVÁNÍ METEOROLOGŮ: Užijte si dnešní tropy! Čeká nás totiž dramatická změna, která se vám nebude líbit

VAROVÁNÍ METEOROLOGŮ: Užijte si dnešní tropy! Čeká nás totiž dramatická změna, která se vám nebude líbit
Zdroj: facebook.com/profimedia.cz
+ Další fotografie
Léto je v plném proudu a neminuly nás ani tropické teploty nad 30 stupňů. Těm bude ale brzy konec. Tropické počasí ukončí bouřky a počasí se radikálně změní. Léto nás tak na pár dní opustí.

Podle meteorologů mělo být dnes a zítra slunečné počasí a teploty by se měly vyšplhat až nad 30 stupňů. Můžete tak strávit poslední krásné dny u vody. Nebude to totiž už dlouho trvat a výrazně se ochladí. V pondělí mají tropy ukončit bouřky, které budou mít za následek výrazné ochlazení a déšť

Krásné slunečné počasí nás opustí už zítra večer. Teploty by v Česku měly klesnout až o 20 stupňů! Takže léto si dá na chvíli pauzu a na koupaliště nebo k rybníku se jen tak nevydáme.

Zítra, tedy v pondělí, by mělo být jasno až polojasno, teploty se ještě vyšplhají až na 34 stupňů, takže si užijeme krásné tropické počasí. Odpoledne a večer ale bude postupně oblačno až zataženo a přijdou k nám přeháňky a bouřky. Na některých místech v Česku nás čeká pořádná dešťová smršť V noci se budou teploty pohybovat mezi 15 až 19 stupni.

V úterý už si tropické počasí neužijeme. Teploty výrazně klesnou a dosáhnou maximálně 23 stupňů. Na Moravě a ve Slezsku se ale ještě budou těšit z 27 stupňů. Na většině našeho území bude vydatně pršet a potrápí nás bouřky. V noci ale teploty můžou vyšplhat až na 21 stupňů.

Ve středu už nám bude trochu zima. Teploty se totiž budou pohybovat mezi 19 a 23 stupni, takže ze skříní vytáhneme bundy Navíc bude zataženo až oblačno a bude pršet. V noci teploty vyšplhají jenom k 16 stupňům, na některých místech v Česku může být v noci i pouhých 12 stupňů. Takže někteří z nás zapnou znova topení.

Ve čtvrtek bude počasí hodně podobné tomu středečnímu. Bude oblačno a teploty dosáhnou maximálně 21 stupňů, takže den bude ještě o něco chladnější. V noci se teploty budou pohybovat pouze mezi 9 a 13 stupni. V tento den nás léto asi definitivně opustilo.

Ani v pátek se počasí neumoudří. Bude jasno až polojasno s přeháňkami a teploty budou stále klesat Teploty se budou pohybovat mezi 16 a 20 stupni. V noci můžou klesnout až na 8 stupňů. Pokud se vám tohle počasí, které se tomu letnímu ani trochu nepodobá, nelíbí, nezoufejte. Už příští týden by se k nám mělo letní počasí zase vrátit.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy