Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2019 Extra Host (pořad) demonstrace proti Babišovi Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Varování meteorologů: Udeří krupobití a velká voda, Česko mohou zasáhnout i tornáda

+ Další fotografie
POČASÍ
V úterý ve večerních hodinách by naši republiku podle hlášení Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) měly zasáhnout silné bouřky doprovázené přívalovým deštěm, krupobitím a silným větrem. Podobná situace bude také ve Francii a Rakousku. Meteorologové varují, že lokálně se mohou objevit také tornáda.

Od pondělí si užíváme opět vysoké teploty, které místy dosahují 30 stupňů Celsia. Ale podle hydrometeorologů se k vysokým teplotám přidají i silné bouřky, které zasáhnou kromě jiných evropských zemí Českou republiku. Podle portálu Severe Weather Europe v Česku udeří i přívalové deště s kroupami.

Bouřky se přeženou v Evropě přes Německo, Rakousko, Francii, ale třeba i Švýcarsko. Hrozí druhý stupeň nebezpečí. ČHMÚ připouští, že se lokálně mohou objevit ojediněle také tornáda. Meteorologové zejména varují před bleskovými povodněmi, které mohou napáchat pořádnou spoušť a lidé by měli být na takovou variantu připraveni.

Lepšího počasí se dočkáme zase až v pátek, kdy bude převážně jasno až polojasno. „Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 25 až 29 °C,“ uvedl na svém portálu ČHMÚ.

Mohlo by vás zajímat

Další články