Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Varování meteorologů před vedrem: Teploty v tomto týdnu vyšplhají až ke 34 stupňům

Zdroj: Pixabay
+ Další fotografie
horké dny
V tomto týdnu se vrátí do Česka tropické dny. Od úterý může teplota na některých místech vyšplhat až k 35 stupňům. Meteorologové proto doporučují, aby lidé nezapomínali na dostatečný pitný režim a venkovní aktivity omezili na minimum.

V tomto týdnu se opravdu zapotíme. Už v pondělí začnou teploty šplhat nahoru a dostanou se až ke 30 stupňům. V úterý už platí výstraha před vysokými teplotami v Praze a v krajích Středočeském, Ústeckém, Jihomoravském a Zlínském. Bude také jasno až polojasno s nejnižšími nočními teplotami 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 28 a 32 °C.

Jinak tomu nebude ani ve středu, to ČHMÚ vydalo výstrahu před vysokými teplotami v krajích Jihočeském, Plzeňském, Karlovarském, Libereckém, Královéhradeckém, Pardubickém, v Kraji Vysočina a v Olomouckém a Moravskoslezském kra­ji.

Od čtvrtka do neděle budou mít dny podobný charakter. Bude jasno až polojasno s teplotami kolem 32 stupňů. Ve čtvrtek při zvýšené oblačnosti se mohou objevit přeháňky nebo bouřky.

Jak to tak vypadá, horkých dnů se jen tak nezbavíme. Do konce června nás čekají dny s nadprůměrnými teplotami.

Související články

Další články