Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

VAROVÁNÍ METEOROLOGŮ: Po oblevě se vrátí extrémní mrazy a hrozí ledovka. Teploty klesnou až k minus 18 stupňům!

Po oblevě přijdou extrémní mrazy.
Zdroj: profimedia.cz
Po obrovských mrazech, kdy teploty spadly hluboko pod nulu, nás překvapila obleva. Teploty se pohybují nad nulou a výrazně se oteplilo. Jenže se můžeme radovat jen pár dní. Od pondělí teploty klesnou opět až k minus 18 stupňům!

Víkend si ještě užijeme. Venku bude břečka, počasí bude vypadat jako o dušičkách a teploty se budou pohybovat kolem 5 stupňů. V pondělí se k nám ale vrátí extrémní mrazy!

Dnes je venku na poměry z minulých dní teplo a teploty se pohybují kolem 5 stupňů. Bude oblačno až zataženo, během dne se ale bude od západu ochlazovat a bude foukat silný vítr. Ten by měl ale během dne slábnout. Očekávat můžeme i dešťové přeháňky. Zpočátku, zejména na Moravě, v polohách pod 400 metrů i déšť se sněhem nebo déšť ojediněle mrznoucí a může se tvořit ledovka. Na horách se budou tvořit sněhové jazyky a závěje.

V sobotu bude oblačno až zataženo a bude sněžit. V noci dokonce spadnou srážky smíšené nebo mrznoucí. V noci se budou teploty pohybovat mezi minus 2 až minus 6 stupni, v Čechách se bude během noci oteplovat. Během dne teploty vyšplhají maximálně na 2 stupně. Na horách bude sněžit a budou se tvořit závěje a sněhové jazyky.

V neděli bude oblačno až zataženo, přechodně nám vysvitne i sluníčko. Občas zasněží, na horách ale bude pořádně chumelit. A začne se už opět pomalu ochlazovat. V noci teploty klesnou až na minus 7 stupňů. Na severovýchodě až k minus 10. Během dne už vyšplhají maximálně na jeden stupeň.

V pondělí se k nám vrátí extrémní mrazy. Teploty budou klesat až k minus 18 stupňům! Takže si zase pěkně vytáhneme přímotopy, abychom v noci doma nezmrzli.

Související články

Další články