Víkend si ještě užijeme. Venku bude břečka, počasí bude vypadat jako o dušičkách a teploty se budou pohybovat kolem 5 stupňů. V pondělí se k nám ale vrátí extrémní mrazy!

Dnes je venku na poměry z minulých dní teplo a teploty se pohybují kolem 5 stupňů. Bude oblačno až zataženo, během dne se ale bude od západu ochlazovat a bude foukat silný vítr. Ten by měl ale během dne slábnout. Očekávat můžeme i dešťové přeháňky. Zpočátku, zejména na Moravě, v polohách pod 400 metrů i déšť se sněhem nebo déšť ojediněle mrznoucí a může se tvořit ledovka. Na horách se budou tvořit sněhové jazyky a závěje.

V sobotu bude oblačno až zataženo a bude sněžit. V noci dokonce spadnou srážky smíšené nebo mrznoucí. V noci se budou teploty pohybovat mezi minus 2 až minus 6 stupni, v Čechách se bude během noci oteplovat. Během dne teploty vyšplhají maximálně na 2 stupně. Na horách bude sněžit a budou se tvořit závěje a sněhové jazyky.

V neděli bude oblačno až zataženo, přechodně nám vysvitne i sluníčko. Občas zasněží, na horách ale bude pořádně chumelit. A začne se už opět pomalu ochlazovat. V noci teploty klesnou až na minus 7 stupňů. Na severovýchodě až k minus 10. Během dne už vyšplhají maximálně na jeden stupeň.

V pondělí se k nám vrátí extrémní mrazy. Teploty budou klesat až k minus 18 stupňům! Takže si zase pěkně vytáhneme přímotopy, abychom v noci doma nezmrzli.