Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tereza H. Výměna manželek Útok na mešitu Věra Bílá

Nejnovější kauzy

Varování meteorologů: Na Moravu a Slezsko se žene vichřice!

Na Moravu a Slezsko se žene vichřice.
Morava a Slezsko by měly být od dnešního odpoledne ve střehu. Žene se na ně totiž vichřice. Nejspíše zasáhne dnes odpoledne a v noci na neděli. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal varování pro kraje Jihomoravský, Moravskoslezský, Olomoucký a Zlínský. Vítr může dosahovat rychlosti až 110 kilometrů v hodině.

V sobotu odpoledne by měl na Moravu a do Slezska dorazit silný vítr z jihu až jihovýchodu o rychlosti 7–11 metrů za sekundu. V nárazech dosáhne rychlosti až 70 kilometrů za hodinu. Ve vyšších polohách až 110 kilometrů za hodinu. Lidé by tak měli být velmi opatrní.

Nejsilnější bude vichřice v noci na neděli a potom by měla postupně slábnout. Podle meteorologů by se lidé neměli zdržovat v blízkosti stromů a neměli chodit do lesa a na horské túry. Řidiči by měli být na svých cestách velmi opatrní. Výstraha meteorologů platí až do nedělního rána.

Mohlo by vás zajímat

Další články