Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

VAROVÁNÍ METEOROLOGŮ: Čekají nás mrazy a sníh. Kdy se konečně oteplí?

Na horách napadne několik centimetrů sněhu!
Zdroj: profimedia.cz
+ Další fotografie
Máme za sebou mrazivý týden a teploty hluboko pod nulou nás neopustí ani v tomto týdnu. Navíc by se ve čtvrtek mělo vrátit sněžení a na horách napadne až několik centimetrů. Kdy se konečně oteplí?

Extrémní mrazy zažijeme i tento týden. Meteorologové varují, že teploty hluboko pod nulou nás ještě neopustí. Varování platí od pondělního večera až do středečního dopoledne, a to pro celou Českou republiku. Koncem týdne by se ale mělo začít postupně oteplovat!

V pondělí bude zataženo až oblačno, na Moravě a ve Slezsku až polojasno. Zpočátku bude slabě sněžit, ale teploty se budou pohybovat pod nulou. Klesnou až na minus 5 stupňů. Na východě republiky až minus 8.

V úterý by mělo být jasno, během dne ale bude přibývat oblačnosti. Očekávat můžeme i sněžení. A bude pořádná kosa. Teploty v noci klesnou až na minus 17 stupňů! Během dne klesnou na minus 6. Takže si nezapomeňte doma pořádně zatopit!

Ve středu bude polojasno až skoro jasno. Později se obloha zatáhne a bude sněžit. Hrozí i mrznoucí déšť a ledovka. Dávejte si pozor na silnicích, protože to bude pořádně klouzat. Na horách se budou tvořit sněhové jazyky. Noční teploty se budou pohybovat mezi minus 11 a minus 15 stupni. Přes den se dokonce vyšplhají nad nulu, ale můžeme čekat maximálně 1 stupeň. Na Moravě a ve Slezsku bude minus 4 až minus 8 stupňů.

Ve čtvrtek by nám mělo hodně sněžit a budou se tvořit závěje a sněhové jazyky. Někde se může objevit mrznoucí déšť. Mělo by se ale začít pomalu oteplovat. Teploty v noci klesnou jen na minus 3 stupně a přes den se můžeme těšit na krásné 4 stupně.

V pátek bude oblačno až zataženo, ale bude se oteplovat. Extrémní mrazy nás tak opustí. Můžeme se opět těšit na sníh, na horách ale pozor na závěje a na sněhové jazyky. V noci se teploty budou pohybovat mezi minus 2 a 2 stupni. Během dne vyšplhají až na 3 stupně. O víkendu se zase o pár stupňů ochladí.

Související články

Další články