Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Varování meteorologů: Bouřková smršť pokračuje. Kdy k nám přijdou další silné lijáky?

Česko znova potrápí bouřky.
Zdroj: profimedia.cz
O víkendu Českou republiku pořádně pozlobily bouřky a zanechaly za sebou pěknou spoušť. Sotva jsme se oklepali, už se na nás blíží další. Česko opět zasáhnou silné bouřky s krupobitím!

Bouřky a deštivé počasí nás čekají celý týden. Nejsilnější ale budou v úterý a ve středu. Bouřky s krupobitím a přívalovými dešti zasáhnou celou Českou republiku. Máme se tak opět na co těšit. Na úterní odpoledne vydali meteorologové výstrahu před silnými bouřkami. Ta platí pro Jihomoravský, Jihočeský, Královéhradecký, Liberecký, Moravskoslezský, Olomoucký, Pardubický, Středočeský, Zlínský a Ústecký kraj, pro Prahu a Vysočinu. Bouřky by neměly zasáhnout Karlovarsko a Plzeňsko. Lidé tam si tak můžou oddychnout.

Měli byste se na bouřky pořádně připravit, zabezpečit svoje sklepy a střechy. Nebo vám přívalové deště mohou napáchat pořádnou neplechu. Pozor by si měl dávat hlavně severovýchod republiky. Tam totiž podle Českého hydrometeorolo­gického ústavu hrozí bouřky jak v úterý, tak i ve středu a ve čtvrtek.

Přestože bude pršet, čekají nás příjemné teploty. V pondělí a úterý by se měly pohybovat okolo 25 stupňů, takže mezi bouřkami se můžete vydat osvěžit i k bazénu nebo rybníku. Ve středu a ve čtvrtek bude trochu chladněji, teploty vyšplhají maximálně na 23 stupňů. Pořád si ale můžete sednout na zahrádku a dát si dobrou kávu.

Na víkend je tady ale dobrá zpráva. Bouřky by měly zeslábnout. Vyskytnout by se měly jen výjimečně a pořád by mělo být teplé počasí. V pátek a o víkendu by měly být teploty 19 až 24 stupňů. Takže můžete s klidným svědomím vyrazit někam k vodě.

Související články

Další články