Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Vaření po tmě a pečení v pořadu MasterChef: Roman se málem otrávil a Pavlínka se zhroutila

Vaření po tmě a pečení v pořadu MasterChef: Roman se málem otrávil a Pavlínka se zhroutila
Zdroj: reprofoto TV Nova
+ Další 4 fotografie
MasterChef 2020
Středeční díl pořadu MasterChef byl jeden z těch, kdy musely téct nervy nejen soutěžícím, ale i divákům u televizních obrazovek. Soutěžící v první výzvě museli vařit po tmě a bez sporáku. Druhá výzva byla ještě složitější. Ve dvou kolech se muselo zjistit, kdo postoupí do finálové devítky. Tedy spíše desítky...

MasterChef není vždy jen o vaření. Dnešní díl skrýval dvě výzvy, na tu první měli pouhých 45 minut. V té druhé se tentokrát soutěžící museli místo ohně poprat s výzvou v pečení. Předvést své umění přišla Šárka Divácká a i porotě svým dortem vytřela zrak.

Vaření po tmě a bez sporáku

V první výzvě přišla tma. Porota rozhodla, že si soutěžící musí vystačit se studenou kuchyní a "vypnuli" proud. Soutěžící museli vytvořit pokrm bez sporáku a ohně. Všechny plány jednotlivých účastníků soutěže se rozplynuly jako pára nad hrncem.

V průběhu výzvy jim porotci zkrátili čas o 15 minut. Tím se rozhodila většina soutěžících. Pája rozesmál soutěžící na balkoně svým bubnováním do plátků z jeleního masa. Prý bubnuje od školských let. Nejlepší studené jídlo připravila Viki a mohla na balkon mezi ostatní.

Pečení místo vaření

Čtyři soutěžící se museli utkat ve vyřazovací výzvě v pečení. Například Roman nemá s pečením žádné zkušenosti, za to Pavlína už za sebou má několik svatebních dortů. Soutěžící museli připravit dort za 2,5 hodiny. Mohli si dort, který měli připravit, ochutnat a zeptat se Šárky na to, co chtěli vědět. V dortu se nacházela i surovina, která je za syrova jedovatá...

Roman se nejen málem otrávil kořenem taro, ale také se div nepodpálil. Pepa, který nebere pečení jako jeho šálek kávy, byl naprosto klidný a vedl si skvěle, což pak pochválila i porota se Šárkou. Pavlína, i když byla na začátku velmi hbitá, se při výzvě prakticky zhroutila a přes pláč jí prakticky nebylo rozumět, Šárka se jí vydala jí pomoci a uklidnila ji.

Děcka, kde mám dort?

Pája měl asi největší problém, protože nestíhal a neznal další postup, který mu pak poradila cukrářka Šárka. Nakonec zapomněl, kam dal svůj dort, který si uložil v mrazáku. Věta: "Děcka, kde mám dort?" se pravděpodobně stane jednou z těch legendárních v pořadu MasterChef.

Šárka při hodnocení nabídla Pavlínce, že ať už skončí pořad jakkoliv, u ní má dveře otevřené a ráda ji přijde do týmu. V druhé výzvě si nejlépe vedl Pepa a Pavlína, jejich dorty byly prý nejlepší. Soutěž málem opustil Roman. Avšak tak se nestalo a z finálové devítky je TOP10.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy