Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Vánoční trhy na Jiřího z Poděbrad: Za svařák letos dáte 65 korun, za lepší kafe i 140

Trhy na Jiřího z Poděbrad jsou velmi oblíbené.
Zdroj: eXtra.cz Denisa Bartoňová
+ Dalších 24 fotografií
vánoční trhy

Vánoční trh na náměstí Jiřího z Poděbrad patří k těm menším, na které můžete v Praze vyrazit. Ani tým eXtra.cz neváhal a přináší vám tipy, co si můžete dát na Jiřáku k snědku a za kolik si dáte teplý nápoj na zahřátí. 

Menší trh

Jedním z trhů, který je v Praze otevřen ještě před oficiálním začátkem adventu, je vánoční trh na náměstí Jiřího z Poděbrad, kam se vypravil i tým eXtra.cz. Zatímco na stánky s lahodnými nápoji a různými laskominami si v samém centru Prahy budete muset počkat do soboty 2. prosince, jiná místa již dýchají vánoční atmosférou.

Vánoční trh na náměstí Jiřího z Poděbrad je přímo v blízkosti kostela Nejsvětějšího Srdce Páně a patří spíše k těm menším v Praze. Sortiment, který zde prodávají lokální obchodníci u jednotlivých stánků, je o něco chudší než nabídka na větších místech. Přesto se i zde můžete během večerní procházky městem občerstvit.

Milovníci kávy si zde přijdou na své. U jednoho ze stánků si mohou za 139 korun dopřát svůj oblíbený teplý nápoj okořeněný o likér Baileys, ozdobený barevným posypem a bonbóny marshmallow. Pokud po kávě netoužíte, zcela jistě vám zachutná vánoční punč za 90 Kč, který zde zakoupíte v různých variantách.


Vánoční klasiky

Zahřát se můžete i klasikou, která nejen k Vánocům, ale zimě celkově patří, a tou je svařák. Za 65 Kč nabízí na vánočním trhu na Jiřáku svařák z červeného, bílého i růžového vína. Na ty, co si radši dají něco ostřejšího, nebo sladšího, čeká grog a horká griotka.

Adventní trh na náměstí Jiřího z Poděbrad je sice malý ale seženete tu například krásné vánoční ozdoby i krabičky s vánočním cukrovím Navíc tu můžete zahnat chuť i hlad něčím k snědku. Za 120 Kč si zde dáte čerstvého langoše a za 200 Kč celé grilované kuře. Ani ti, kteří dávají přednost něčemu sladkému, nepřijdou zkrátka. Kromě klasického trdelníku si můžete u stánku dopřát některý z lahodných dezertů.

Eva Podzimková o odmítnutí postelových scén: Přijdu si stará, je to trapné, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy