Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Vánoční tragédie v průběhu let: Došlo ke srážce vlaků, osudným požárům i sebevraždě

Zdroj: HZS Středočeského kraje
+ Další 4 fotografie
nešťastné události
Každý rok se během Vánoc stane něco, co může poznamenat hned několik lidí. Svátky jsou spojovány se zvýšeným stresem, větší konzumací alkoholu a také se zimou, kvůli které je na silnici více nehod. O mnoha tragédiích se ani pořádně nemluví, ale přeci jen tady jsou. Buďte na sebe všichni opatrní, a pokud je to možné, prožijte svátky v klidu a pohodě.

24. prosince 1953

Jedna z největších tragédií, která se v Česku kolem Vánoc stala. U Šakvic na Břeclavsku se srazily dva vlaky, strojvedoucí jednoho z nich před jízdou pil. Při srážce zemřelo 103 lidí. Více než 80 jich přežilo, ale s vážným zraněním.

24. prosince 2014

V okolí Havířova se tehdy naháněli policisté s 24letou řidičkou. Policistům sice ujela, avšak v havířovské křižovatce došlo k nehodě. Žena nezvládla řízení a vyjela ze silnice přímo do říčky Sušanky, kde zůstala zaklíněna. Po celou jízdu s ní sedělo v autě její dvouleté dítě. To bylo naštěstí jen zraněné, řidičku však tak šťastný konec nečekal. Byla na místě mrtvá. Policistům ujížděla, protože neměla platné řidičské oprávnění.

26. prosince 2014

Na Příbramsku blízko obce Tochovice došlo v odpoledních hodinách k tragické nehodě, při které mladý řidič v peugeotu vyjel ze silnice a autem narazil přímo do stromu. Mladík bohužel na místě zemřel.

19. prosince 2016

V Berlíně v sousedním Německu došlo ten den na náměstí Breitscheidplatz k teroristickému útoku. Útočník najel s nákladním vozem, který byl naložený ocelí, do davu lidí na vánočních trzích. Zemřelo tam 12 osob a mezi nimi byla i Češka. Dalších 48 lidí bylo zraněno, 30 z nich vážně. Druhý den se k útoku přihlásila teroristická organizace Islámský stát.

25. prosince 2016

V Žerčicích se na půdě kolem druhé odpoledne rodinného domu oběsil člověk. Je možné, že k tomu došlo kvůli stresovému vypětí, ke kterému kolem Vánoc dochází.

26. prosince 2017

Ve Vysokých Tatrách zemřel 33letý český turista, kterého našli ve Velké Studené dolině kolemjdoucí výletníci. Ten samý den tam přišel o život i polský turista, kterému bylo 25 let. Den předtím, 25. prosince, zemřely ve slovenských horách při dvou různých neštěstích dvě české turistky.

19. prosince 2018

Na jihu Moravy došlo k obrovské tragédii, když z jednoho domku v obci začaly šlehat plameny. Dvaačtyřicetiletý otec v domě zemřel spolu se svým pětiletým synem. Po příjezdu do nemocnice byli ještě oba živí, bohužel chlapeček zemřel pár hodin po požáru a jeho tatínek odešel na druhou stranu hned druhý den.

25. prosince 2018

Na Kutnohorsku byli nalezeni tři mrtví na statku u obce Církvice. Trojice se otrávila zplodinami, které vycházely z elektrocentrály, jejímž prostřednictvím si vyráběli elektřinu.

26. prosince 2019

Brzy ráno došlo mezi Týništěm nad Orlicí a Lípou nad Orlicí k tragické srážce auta s chodcem. Muž prý z neznámých příčin vstoupil do vozovky, když ho v tu chvíli smetla projíždějící Škoda Octavia. Chodec bohužel zraněním podlehl.

12. prosince 2020

Na Třebíčsku došlo k tragické nehodě, kdy 19letý mladík, opilý a pod vlivem drog, řídil auto, které nebylo v technicky dobrém stavu. Vedle něj seděl jeho kamarád. Řidič vyjel mimo silnici, vjel na svodidla, vozidlo pak narazilo do dvou stromů a poté bylo odhozeno pod mez na travnatou plochu. Spolujezdec zemřel na místě, řidič vyvázl se zraněními.

17. prosince 2020

K obrovské tragédii došlo na pražských Vinohradech, kde zemřelo novorozeně. Miminko prý bylo zpočátku v bezvědomí, pak však zemřelo a záchranářům se ho ani po půl hodině nepodařilo oživit. Nové důkazy ukázaly, že miminko zřejmě zemřelo násilnou smrtí.

20. prosince 2020

K rodinné vánoční tragédii došlo na Příbramsku, kde vyhořel dům. Plameny pohřbili dvaatřicetiletého tatínka, maminka (26) bojuje o život v nemocnici, rodiče mají dvouletého syna Mirečka a šestiletou dceru Kristýnku.

Související články

Další články