Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Vánoční tragédie: Teprve osmnáctiletý hokejista nepřežil náraz na mantinel

Smrt hokejisty: Osmnáctiletý mladík nepřežil náraz na mantinel
Zdroj: Löwen Frankfurt
Smrt

Tragická zpráva ve vánočním čase zasáhla německý hokej a zejména rodinu mladého Niclase Kause. Osmnáctiletý hokejista klubu Löwen Frankfurt v zápase 18. prosince narazil do mantinelu a s těžkým zraněním hlavy skončil v nemocnici. I přes snahu lékařů nakonec svůj boj o život prohrál. Smutnou zprávu potvrdil klub na svých stránkách. 

Hokejisté klubu Löwen Frankfurt pravděpodobně nikdy nezapomenou na utkání z 18. prosince proti Bad Nauheimu. Ve 25. minutě zápasu došlo na střet dvou hráčů, mladý Niclas Kaus hlavou tvrdě narazil do mantinelu a přivodil si vážná zranění.

Okamžitě byl převezen do nemocnice, kde podstoupil operaci hlavy. Pět dní bojoval o život, nakonec ale svým zraněním podlehl. Bylo mu pouhých osmnáct let. "Strašná rána osudu pro rodinu a celý lední hokej. Naše myšlenky jsou silně spojené s rodinou Kausových," uvedl trenér Stefan Krämer ve vyjádření klubu.

Byl u toho bratr

"Pro rodinu je to po dnech naděje a strachu to nejhorší, co si lze představit," řekl člen vedení ligy Patrick Steingraf. "Celá rodina je úzce spjata s Löwen Frankfurt, jeho bratr také hraje v U20 a byl svědkem tragické nehody. To, co se stalo, nás všechny nekonečně mrzí. Naše myšlenky a modlitby jsou s rodinou zesnulých a budeme při nich stát," uvedl funkcionář v prohlášení.

Niclasovu památku uctily kluby třetí divize, ve které hráč působil, minutou ticha v předvánočních zápasech. Stejný příklad následovala i německá reprezentace do 20 let při svém přípravném utkání před mistrovstvím světa.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy